Najlepszy w zawodzie

Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Informacja o warunkach rekrutacji, organizacji zajęć i uczestnictwa w projekcie
Celem głównym projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu choszczeńskiego. Realizatorem projektu jest Powiat Choszczeński/Starostwo Powiatowe. Projekt zakłada udzielenie wsparcia w okresie 01.2014 - 07.2015 dla 92 uczniów szkół zawodowych (Technika) przy Zespole Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie.

FORMY WSPARCIA

- Doradztwo zawodowe grupowe - 92 uczniów: 6h/grupę
  - Doradztwo zawodowe indywidualne - 92 uczniów:  5h dla ucznia
  - Język obcy zawodowy - 60 uczniów: 60h/grupę
  - Kurs barmański - 36 uczniów: 24h/grupę
  - Kurs dietetyka - 24 uczniów: 72h/grupę
  - Staże u pracodawców - 36 uczniów: 150h dla ucznia

ZASADY REKRUTACJI

1. Uczeń, który chce wziąć udział w projekcie musi złożyć wypełnioną Ankietę Aplikacyjną wraz z załącznikami, w której określi jaką formą wsparcia w ramach projektu jest zainteresowany.

2. Kryteria pierwszeństwa
DORADZTWO ZAWODOWE
     - wysoka motywacja do udziału w projekcie
     - niska świadomość i umiejętności planowania kariery zawodowej
     - brak wiary we własne możliwości

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
     - brak posiadanych uprawnień
     - wysoka średnia ocen w ostatnim semestrze ( uczeń kl. I ) / na koniec roku szkolnego (uczniowie klas starszych) potwierdzone przez wychowawcę klasy

STAŻE U PRACODAWCÓW
     - wysoka frekwencja na zajęciach grupowego doradztwa zawodowego
     - wysoka średnia ocen w ostatnim semestrze ( uczeń kl.I ) / na koniec roku szkolnego ( uczniowie klas starszych) potwierdzone przez wychowawcę klasy

3. Komisja Rekrutacyjna dokona kwalifikacji uczestników projektu biorąc pod uwagę:
    - kompletność i poprawność złożonych dokumentów,
    - kryteria pierwszeństwa wymienione w punkcie 2.

4. W przypadku, gdy liczba chętnych do udziału w poszczególnych formach wsparcia przewyższa liczbę miejsc, zostaną utworzone listy rezerwowe.

5. Stosowne druki dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie są dostępne w gabinecie numer 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie.

6. Wypełnione dokumenty należy złożyć w terminie do 15 marca 2014 roku.

7. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Pracownikiem ds. staży i zajęć dodatkowych Panem Grzegorzem Świtałą – Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie.