Uroczyste spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Jubileuszu Szkoły

Długi dzień obchodów jubileuszowych za kończyło spotkanie i uroczysty obiad nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie (godz.15.00-18.15) z okazji nadchodzącego święta pracowników oświaty.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie złożył Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Adrianna Steczyszyn.

Potem głos zabrał Dyrektor Szkoły Grzegorz Brzustowicz:

„Szanowni Państwo ! Co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, obecni i byli nauczyciele i pracownicy ZS Nr 1 w Choszcznie spotykają się na uroczystym obiedzie. Dzisiaj okazja jest podwójna. Spotykamy się także z okazji Jubileuszu 70-lecia szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, proszę przyjąć serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za waszą pracę na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży.

To dzięki Wam młodzież oswaja otaczający świat, uczy się go zrozumieć i znajduje w nim swoje miejsce. Dziękuję za zaangażowanie w staraniach o dobre wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Dziękuję za wspomaganie pracy szkoły pracownikom administracji szkolnej i pracownikom obsługi.

Wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

Przy okazji tak ważnego dla nas Jubileuszu, w imieniu społeczności szkolnej składam podziękowania samorządowi powiatowemu oraz samorządom gminnym, za wieloletnie wspomaganie działań organizacyjnych i edukacyjnych naszej szkoły”.

Życzenia od Przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców p. Adrianny Steczyszyn:

„Z okazji 70 -lecia jak również z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich rodziców Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Życzę zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem”.

Życzenia od Przewodniczącej Samorządu Szkolnego p. Anny Błażejewicz

„Szanowna Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły, zaproszeni goście !

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Jubileuszu 70-lecia naszej szkoły, w imieniu wszystkich uczniów, mam zaszczyt złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności.

Słowa uznania i podziękowania za pracę i zaangażowanie w proces zdobywania przez nas wiedzy, za poszerzanie naszych horyzontów, za dobroć i wyrozumiałość, kieruję do obecnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. To dzięki Wam możemy rozwijać swoje pasje, realizować marzenia, odkrywać talenty i dobrze planować przyszłość.

Jesteśmy dumni, że stanowimy część społeczności szkoły, której tradycje kształtowali przez 70 lat wspaniali ludzie. Pragniemy je kultywować, by i naszą historię wspominano kiedyś z nostalgią i szacunkiem.

Życzę Państwu, by kolejne dziesięciolecia obfitowały w sukcesy i przynosiły uznanie następnych pokoleń wychowanków”.

Następnie Pan Mariusz Kloczkowski – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie przedstawił listę siedemnastu nauczycieli, których wyróżniono Nagrodą Dyrektora Szkoły.  Nagrodzonych nauczycieli oraz kadrę kierowniczą Starosta Choszczeński i Wicestarosta Choszczeński wyróżnili pamiątkowymi upominkami.

Potem znowu na chwilę powrócono wspomnieniami do dawnej szkoły, dzięki przemówieniu Pani Danuty Dziczkiewicz, byłej nauczycielki historii. Przypomniała szereg spraw charakterystycznych dla szkoły w latach 70-tych i 80-tych, w tym także dla uroczystych obchodów jubileuszów szkoły.

Całość części oficjalnej tego spotkania jak zwykle umiliły piękne piosenki w wykonaniu Anny Haładyn, Weroniki Bodnar i Macieja Radomiaka, przygotowane przez p. J.Januszewskiego.

Ten miły dzień zamknął wspólny obiad dla zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników, przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Jedras i p. Aldony Wyroślak. Obiad serwowany był przez firmę cateringową naszego absolwenta - p. Pawła Kmiecia i podany został na dużej hali sportowej dla ponad dwustu osób. Każdy mógł spróbować jubileuszowego tortu oraz otrzymać pamiątkowe wydawnictwa: piękny folder z historią szkoły oraz długopisy z pamiątkowym napisem: „70-lecie Zespołu szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie – Powiat Choszczeński”, ufundowane przez Starostwo Choszczeńskie.