Folder pamiątkowy z historią szkoły

Od wielu miesięcy trwały prace nad wydawnictwem. Pracami kierował zespół nauczycielek, p. Beaty Follendorf, Marty Staniewskiej i Beaty Staruch, do których włączeni zostali też: p. Jolanta Owczarska, p. Roman Naskręt, p. Agata Łuczak, p. Małgorzata Jędras, p. Mariusz Kloczkowski i p. Grzegorz J. Brzustowicz.

Ostatecznie jubileuszowe wydawnictwo otrzymało tytuł: „Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława III Krzywoustego - Szkoła z tradycjami. Jubileusz 70-lecia szkoły (1946-2016)” i zostało złożone i wykonane przez firmę naszego absolwenta p. Maksyma Baczyńskiego. Opracowanie rozpoczynają przedmowy z okazji jubieluszu autorstwa p. Starosty Choszczeńskiego A.Andriaszkiewicza i Dyrektora Dr Szkoły G.J.Brzustowicza. Na kolejnych stronach znajdziemy tutaj historię szkoły od czasów jej powstania przez kolejne ważne wydarzenia w jej dziejach, z uzpełnieniem do dnia dzisiejszego, a szczególnie za ostatnich dziesięc lat, które mineły od poprzedniego jubieluszu i poprzednich wydawnictw. Całość uzupełniają spisy: dyrektorów i wicedyrektorów szkoły, kierowników internatu, warsztatów szkolnych i MOSW oraz wszystkich nauczycieli pracujących od 1946 do 2016 roku w naszej szkole.

Wydawnictwo akcentuje zmiany w bazie szkoły, która uległa w ostatnich latach poprawie. Odnotowano działaność internatu, warsztatów w szkoleniu praktycznym, sukcesy MOSW, działalność na rzecz historii regionalnej (Muzeum Ziemi Choszczeńskiej), harcerstwa, zainteresowań uczniów oraz współpracy z różnymi instytucjami.