Informacje nt. rekrutacji na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Informacja nt. rekrutacji na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 11-12.02.2019r.

W ramach projektu pt. „Wiedza kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.5. Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Kontraktów Samorządowych organizowany jest dwudniowy (11-12.02.2019r.) wyjazd do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik dla uczestników/uczestniczek Projektu. Udział w wyjeździe jest dobrowolny i bezpłatny, tzn. zapewniony jest dojazd, nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, warsztaty w Centrum Nauki Kopernik.
Wyjazd poprzedzi nabór uczniów/uczennic w drodze rekrutacji zgodnie z opublikowanym na szkolnej stronie internetowej Regulaminem Rekrutacji uczniów/uczennic na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. 10 stycznia 2019r. rozpoczyna się rekrutacja uczestników/uczestniczek wycieczki. Osoby zainteresowane udziałem powinny złożyć formularz zgłoszeniowy (dostępny  u koordynatora, w Biurze Projektu i do pobrania na stronie szkoły) w Biurze Projektu do 15 stycznia 2019r.
Wyniki rekrutacji  – zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń Biura Projektu 16.01.2019r.
W przypadku rezygnacji wytypowanego uczestnika, na jego miejsce wchodzi następny kandydat z największą ilością punktów. Po zakwalifikowaniu na wyjazd, zakwalifikowany uczeń/uczennica zobowiązany/na jest do złożenia w Biurze Projektu (w wyznaczonym terminie przez Koordynatora Projektu) zgody Rodziców  na wyjazd (druk do pobrania w Biurze Projektu). Regulamin wycieczki.pdf

W ramach projektu pt. „Wiedza kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.5. Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Kontraktów Samorządowych organizowany jest dwudniowy (02 – 03 stycznia 2018r.) wyjazd do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik dla uczestników/uczestniczek Projektu. Udział w wyjeździe jest dobrowolny i bezpłatny, tzn. zapewniony jest dojazd, nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, warsztaty w Centrum Nauki Kopernik.

Wyjazd poprzedzi nabór uczniów/uczennic w drodze rekrutacji zgodnie z opublikowanym na szkolnej stronie internetowej Regulaminem Rekrutacji uczniów/uczennic na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. 30 listopada 2017r. rozpoczyna się rekrutacja uczestników/uczestniczek wycieczki. Osoby zainteresowane udziałem powinny złożyć formularz zgłoszeniowy (dostępny  u koordynatora, w Biurze Projektu i do pobrania na stronie szkoły) w Biurze Projektu do 6 grudnia 2017r.

Wyniki rekrutacji  – zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń Biura Projektu. W przypadku rezygnacji wytypowanego uczestnika, na jego miejsce wchodzi następny kandydat z największą ilością punktów. Po zakwalifikowaniu na wyjazd, zakwalifikowany uczeń/uczennica zobowiązany/na jest do złożenia w Biurze Projektu (w wyznaczonym terminie przez Koordynatora Projektu) zgody Rodziców  na wyjazd (druk do pobrania w Biurze Projektu).

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy w ramach realizacji projektu pt. „Wiedza kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.5. Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Kontraktów Samorządowych

W dniach 02 - 03.01.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczestników/uczestniczek projektu o świecie nauki i techniki, poprzez udział w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium biologiczne, fizyczne, chemiczne) i pracowni robotyki, a także zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia laboratoryjne mogliśmy  wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dzięki wykładom i warsztatom laboratoryjnym, każdy z nas mógł zobaczyć, czy rzeczywiście chce wiązać swoją przyszłość z daną dziedziną wiedzy. Po zajęciach laboratoryjnych  mogliśmy przenieść się w przestrzeń pozaziemską. W Planetarium Centrum Nauki Kopernik – „Niebo Kopernika” wzięliśmy  udział  w seansie filmowym 3D ,,Jesteśmy kosmitami” i odbyliśmy wirtualną podróż po kosmosie, mając  wrażenie, że jesteśmy w przestworzach i obserwujemy galaktykę z kabiny statku kosmicznego.

Wieczorem udaliśmy się na spacer po Warszawie, zwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście i podziwialiśmy świąteczne dekoracje stolicy.

W ciągu dwóch dni mogliśmy uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które oferuje to niezwykłe miejsce, jakim jest Centrum Nauki Kopernik - najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Mogliśmy  dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko.

Wycieczka rozbudziła naszą ciekawość poznawania świata i ciągłego uczenia się, pokazała,  że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i nie jest to wcale męczące.

Monika Garbicz i Paulina Rajtarowska , klasa lll D

Do pobrania: