• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

  • Pożegnanie absolwentów internatu

    Dziesięcioro wychowanków internatu: Magda, Ania, Magda,  Małgosia, Natalia, Julia, Ola, Maciek, Michał i Piotrek w tym roku szkolnym kończy szkołę i co za tym idzie, kończy również etap życia w internacie. Młodsi koledzy i koleżanki pożegnali ich w iście hollywoodzkim stylu. Każdy absolwent otrzymał, po przejściu przez czerwony dywan,  spersonizowaną statuetkę Oskara.  Magda, Ania, Maciek i Michał zostali również wyróżnieni dyplomem uznania za zaangażowanie w życie Internetu.

    Nasza dyrekcja, dyrektor Piotr Kaczor oraz pani wicedyrektor Beata Follendorf uświetnili uroczystość swoją obecnością. Po części oficjalnej absolwenci wraz z wychowawcami i dyrekcją zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego młodzież opowiedziała o swoich planach życiowych.

    Pamiątkowe wpisy do fotoalbumów i wspólne zdjęcia zakończyły uroczystość pożegnania absolwentów.

  • Spotkanie z przedstawicielami US Wydziału Humanistycznego

    W  piątek 14 kwietnia 2023r. w kawiarence szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Humanistycznego: panią dr Agnieszkę Krzanowską i panią prof. Jolantę Ignatowicz- Skowrońską. Uczestniczyli w nim tegoroczni maturzyści (kl.4a,4b,4c,4d) i klasa 3c humanistyczna.

     Pierwszą część spotkania poprowadziła pani profesor Jolanta Ignatowicz-Skowrońska ,która wygłosiła wykład .Przypomniała czym są znaki naturalne i konwencjonalne oraz funkcje języka.

    Po wykładzie pani dr Agnieszka Krzanowska przedstawiła ofertę edukacyjną Wydziału Humanistycznego US. Zaprosiła przyszłych absolwentów w progi swojej uczelni.

      Bardzo dziękujemy paniom : prof. Jolancie Ignatowicz i dr Agnieszce Krzanowskiej za to ,że zechciały odwiedzić naszą szkołę.

    Organizator : Joanna Kolenda

  • Akcja Żonkile

    Upamiętniliśmy bohaterów getta warszawskiegoTo już jedenasta edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile . Upamiętnia ona  80.  rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W Zespole Szkół Nr 1 wzięli w niej udział uczniowie  aż dziewięciu klas, czyli: 1TI, 1TLa, ITLb, 1TM, 2TM, 3cLO, 4 TI, 4 TG i 4 TM.Honorową ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka. Jest ona autorką książki Zdążyć przed Panem Bogiem. Właśnie na jej motywach została stworzona poruszającą animacja dla młodzieży. To szczególne przedsięwzięcie wspierają także: Wanda Traczyk-Stawska, Aleksandra Żebrowska, Ralph Kamiński i Bartosz Gelner.19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim -  największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie wspomnianą akcję społeczno-edukacyjną.Dlaczego Żonkile?Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.Dlatego też żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.Akcji od początku towarzyszy hasło Łączy nas pamięć, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.Motywem przewodnim akcji Żonkile są losy ludności cywilnej.Sytuacja cywilów, przebywających w czasie powstania w getcie warszawskim, jest jednym z istotniejszych tematów, które zostały poruszone podczas całorocznego programu towarzyszącego obchodom 80. rocznicy wybuchu powstania. I również akcja Żonkile dedykowana jest cywilom - około 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy, a ich opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

    Koordynatorki: Joanna Kolenda i Elżbieta Lipińska

  • Dzień otwarty na Chrobrego

    We wtorek 18 kwietnia drzwi Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie ponownie zostały otwarte dla wszystkich. Tego dnia każdy mógł zobaczyć co kryje się za murami szkoły, która od ponad 75 lat zaprasza w swe progi. Z tej możliwości skorzystali ósmoklasiści ze szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego - Krzęcina, Pełczyc, Recza, Bierzwnika, Zieleniewa, Będargowa, Chrapowa, Łaska, Lubiany, Zamęcina, Korytowa, Drawna, Suliszewa, Sławęcina oraz Choszczna. Pojawili się również mieszkańcy Stargardu. Wszyscy zwiedzili najciekawsze punkty naszej szkoły - pracownie zawodowe, przedmiotowe i językowe, wzięli udział w pokazach, quizach i eksperymentach, a także rozruszali się podczas Math Danceu.Było tłoczno i gwarno, ale przede wszystkim wesoło i rzeczowo. Dziękujemy odwiedzającym i życzymy dobrych i mądrych wyborów na kolejne lata nauki.

    I oczywiście zapraszamy na Chrobrego!

  • Konkurs Recytatorski

    Z ogromną radością informujemy, że w dniu 15.04.2023 r. w konkursie Recytatorskim Poezji Religijno-Patriotycznej w Choszcznie Nina Kondela zajęła I miejsce  a  Kamila  Kowalczyk III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.  Dziewczyny  ogromne gratulacje, jesteśmy dumni.

    Opiekunowie: Pani Joanna Kolenda oraz Pani Elżbieta Lipińska

  • Umowa patronacka

    14 kwietnia 2023r. Dyrektor naszej Szkoły Piotr Kaczor podpisał umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół  Nr 1 w Choszcznie a Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

  • Spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego

    Maturzyści mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wojska Polskiego: mjr Arturem Lewickim Szefem Wydziału Rekrutacji i Promocji WCR Stargard, st. chor. sztab. Damianem Kalupą starszym podoficerem dowództwa dywizjonu artylerii samobieżnej 12BZ, por. Pawłem Kondelą przedstawiciel WOT, mł. chor. Norbertem Watkowskim przedstawicielem WL. W trakcie spotkania przedstawiono podstawowe informacje o służbie wojskowej. Uczniowie dowiedzieli się czym jest zawodowa służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, a także dowiedzieli się czym są służby rezerwowe.  W imieniu młodzieży dziękujemy za interesujące spotkanie.

  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

    Katarzyna Afeltowicz z 4b, Adrianna Idziak i Zuzanna Żułtaszek z 2b, wzięły udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Szczecinie. Musiały zmierzyć się z bardzo wymagającym testem i uzyskały wysokie wyniki. Wspaniałe reprezentowały naszą szkołę. Jestem z dziewczyn bardzo dumna!

    Marta Staniewska

  • Spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy

    W ramach doradztwa zawodowego 14.04.2023 r gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowego Urzędu Pracy w Choszcznie Panią Joannę Biłec. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych, którzy otrzymali informację nt. zadań realizowanych przez PUP. Zajęcia pozwoliły młodzieży poznanie instrumentów rynku pracy, wymagań stawianych kandydatom w procesach rekrutacyjnych i możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej.
    Dziękujemy Pani Joannie Biłec za poświęcony czas i przekazanie cennych informacji.
  • Inauguracja Szkolnego Klubu Europejskiego

    31.03.2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja Szkolnego Klubu Europejskiego działającego w Zespole Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie.

    Od 2006 r. opiekunem klubu jest Pani Emilia Chrustowska. Dzisiaj oficjalnie klub został objęty patronatem Europe Direct w Szczecinie. Członkowie klubu: Estera Purcelewska, Jakub Kostrzewski, Wiktoria Dobosz, Julia Oleksy, Zuzanna Kuźmicz wraz z opiekunem brali udział w spotkaniu z pracownikami Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, pracownikami Europe Direct oraz uczniami innych klubów europejskich działających w regionie. Omówiono plan pracy klubów, nadchodzące wydarzenia. 

    Klub powstał po to, by poszerzać wiedzę uczniów na temat Unii Europejskiej, jej struktur, programów współpracy między państwami członkowskimi, podejmowanych inicjatyw, funduszy unijnych.  Przeprowadzamy lekcje z edukacji patriotycznej,  obywatelskiej i europejskiej. Przygotowujemy do olimpiad i konkursów.

    Do Klubu Europejskiego należą również: Filip Mazur, Celina Hrynkiewicz, Adrianna Grotkowska, Wiktor Jóźwiak, Aleksandra Zacharska.

  • Koncert Wiosenny - 28.03.2023

  • Targi Edukacyjne

    Nasi Maturzyści 23 marca 2023 r. wzięli udział w Targach Edukacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - ZUT 

    Organizatorka wyjazdu: Anna Komorowska (nauczycielka fizyki)

  • Dzień Przedsiębiorczości - 22.03.2023

    Po długiej przerwie do Zespołu Szkół Nr 1 powrócił Dzień Przedsiębiorczości. Jest to program jednodniowych wizyt w firmach i instytucjach, których organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. Zaś w naszej szkole koordynatorką jest Pani Marzena Brzęczkowska. Dlatego też licealiści z klas: 3a, 3b, 3c i 3 d mogli przekonać się jak wygląda praca w wybranych przez nich zawodach. Podglądali pracę np.: lekarzy, farmaceutów, księgowych, urzędników, nauczycieli, policjantów, czy mechaników. Pozwoli im to w przyszłości zastanowić się nad wyborem zawodu.
  • Certyfikat Jakości Kształcenia

    Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia w XIX edycji programu Instaling.

    Dzięki systematycznej i rzetelnej pracy możemy poszczycić się uzyskaniem certyfikatu w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa.

    Wszystkim uczniom biorącym udział w edycji zimowej z Insta.Ling dziękujemy za wytrwałą pracę i zapraszamy do udziału w wiosennej edycji programu.

    Organizator: Magdalena Więsko, nauczycielka języka angielskiego

  • Musical "Piękna i Bestia"

    Piękna i Bestia to musical, który  kilkanaście dni temu miał premierę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Nie dosyć, że mija właśnie 30 lat od animowanej, disnejowskiej wersji tej baśniowej historii, to w głównej roli Belli, występuje Joanna Rybka Sołtysiak. Dodajmy, że Asia jest  choszcznianką i wybitną absolwentką naszej szkoły (matura na 100% oraz ogólnopolskie sukcesy w konkursach!).  Mimo młodego wieku zdążyła już zagrać w wielu spektaklach muzycznych, pracować w dubbingu, wystąpić  na festiwalu w Sopocie i dostać angaż w Teatrze Muzycznym. Miło było więc podziwiać aktorkę z całym zespołem na wielkiej scenie i to podczas spektaklu, na który bilety wyprzedane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

    Uczniowie z klas  4a LO, 4b LO i 4c LO, pod wodzą polonistek: Joanny Kolendy, Natalii Skowron-Kozyry, Elżbiety Lipińskiej i muzyka Jerzego Januszewskiego, byli pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorów, oscarowej muzyki Alana Menkena,  a także choreografii  i scenografii. Bo wiadomo, że w zwykłym serialu może zagrać każdy. Nawet my, ale  zaśpiewać i zatańczyć w Teatrze Muzycznym, może tylko ktoś, kto ma wielki talent. Tak jak Asia-Bella. W recenzji czytamy: "postać Belli wymaga nie tylko pięknego disnejowskiego głosu, ale też niemałych umiejętności aktorskich, by z tej baśni wydobyć wszystkie kolory. Rybka-Sołtysiak poradziła sobie z powierzonym zadaniem celująco. Nie tylko urzeka od pierwszych chwil na scenie, ale też umiejętnie buduje postać".

  • Wycieczka klas Ib i IIc LO

    Wycieczka klas Ib i IIc do Oddział Zewnętrzny w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie 

    Organizatorki wyjazdu: Małgorzata Starobrzańska i Sylwia Cabaj

  • Konferencja pt. "Piekło było białe. Pozostawione w pamięci."

    Dnia 28 lutego odbyła się w naszej szkole konferencja pt. Piekło było białe. Pozostawione w pamięci, na którą przybyli zaproszeni goście i młodzież szkolna.
    Konferencja została zorganizowana w związku z rocznicą pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir, która miała miejsce w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku.
    Zależało nam na zainteresowaniu uczniów historią Polski, utrwaleniu prawdy historycznej oraz oddaniu hołdu i czci Sybirakom.
    Podczas konferencji swoje prelekcje wygłosili prof. Eryk Krasucki z Uniwersytet Szczeciński oraz dr Sławomir Giziński z ZS Nr 1 w Choszcznie.
    Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Bogdana Winnicka, która w 1948 roku wraz z rodziną została wywieziona na Syberię. Do Polski powróciła w 1959 roku. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Plastyczną w Szczecinie. Swoje życie zawodowe spędziła jako nauczycielka - najpierw w Kolsku, a następnie w Szkoła Podstawowa Drawno
    Jednym z ważniejszych etapów Jej twórczości było namalowanie cyklu obrazów pt. Pozostawione w pamięci - obrazy syberyjskie, które ukazują świat wewnętrzny, przeniknięty głębokim dramatyzmem. Występujące postaci są wspomnieniem, śladem tragicznych czasów, które przeżyła wraz z rodziną na Syberii.
    Cykl obrazów został zaprezentowany podczas konferencji, a ich autorka została uhonorowana przez dyrektora szkoły w Choszcznie Złotą Tarczą.
    Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Katarzyna Koszewska Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Wioletta Kaszak- Starosta Choszczeński. Patronat medialny sprawowała E-CHO - Internet, Telewizja, Telefon
    Za całą strategię przygotowania odpowiedzialne były: Joanna Kolenda oraz Katarzyna Dzierbunowicz wraz z Jerzym Januszewskim oraz uczniowie naszej szkoły: Hanna Rybka, Magdalena Grodzicka, Anna Kowalczyk, Michał Kowalczyk, Mateusz Siwko, Alan Kurek, Nina Kondela, Kamila Kowalczyk, Jakub Dorawa, Zuzanna Kostka, jak również duet śpiewających seniorów - Józef Saluk oraz Eugeniusz Dobosz.
    Konferencja jest kultywowaniem pamięci o tamtych trudnych losach i czasach, a także przestrogą dla nas i kolejnych pokoleń. Powinna to być siła pozwalająca działać przeciw przemocy, okrucieństwu i niesprawiedliwości.
    Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów i darczyńców, a także do pracowników Internatu Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie dzięki którym mogliśmy profesjonalnie zorganizować nasze przedsięwzięcie.
    Dziękujemy:
    Kuratorium Oświaty w Szczecinie
    Starostwo Powiatowe w Choszcznie Powiat Choszczeński
    E-CHO - Internet, Telewizja, Telefon
    Drawieński Park Narodowy Panu Dyrektorowi Pawłowi Bilskiemu
    Burmistrzowi Drawno - Panu Andrzejowi Chmielewskiemu
    Wójtowi Bierzwnika - Pani Anecie Kołudzie
    Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Rzecko - Panu Kazimierzowi Czapiewskiemu
    Firmie MALMS - Państwu Agnieszce i Mariuszowi Letkomiller
    NSZZ Oświaty i Wychowania SOLIDARNOŚĆ - Panu Józefowi Leśniańskiemu
    Sklepowi Manhattan - Pani Małgorzacie Dzierbunowicz
    Piekarnia Jolanta Garbicz
    CHDK - Choszczeński Dom Kultury Pani Annie Pastusiak
    Catering Kmieć  Panu Pawłowi Kmieciowi

  • e-Twinning w Zespole Szkół Nr1 w Choszcznie 2023

    Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego e - Twinning w naszej szkole.

    Przypominamy, że nasza szkoła dołączyła do sieci szkół współpracujących w ramach europejskiego programu partnerskiego szkół e-Twinning. Grupa uczniów pod kierunkiem nauczycielki Magdaleny Więsko, we współpracy ze szkołami z Turcji, Włoch, Słowenii i Melbourne w Australii realizuje projekt e-Twining pt: ”Fun English You Know You Can”.

    Operator kamery i montażysta: Mateusz Kuchta 

    Prezentacja szkoły: Zofia Lewandowska, Aleksandra Dziedzic, Alicja Jabłońska

    Opiekun uczniów: Magdalena Więsko, nauczycielka j.angielskiego

  • Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki "Olimpus"

        Jesienią w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki Olimpus - sesja jesienna. W zmaganiach wzięło udział 29 uczniów z różnych klas. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2a LO Dawid Mazurczak zajął 10 miejsce w Polsce i uzyskał tytuł Laureata.

    Serdecznie gratulujemy 

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P