Wycieczka do Radissona

13 stycznia 2017 roku uczniowie klasy II Technikum Gastronomicznego wraz z opiekunkami, wychowawczynią Katarzyną Gid i pedagog szkolną Iwoną Klimkowską uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Szczecina. Jedną z jej głównych atrakcji była wizyta w hotelu Radisson. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć zorganizowanie profesjonalnej obsługi gości w tym nowoczesnym kompleksie. Czterogwiazdkowy hotel mieści się w centrum Szczecina, tuż obok centrum handlowego Galaxy. Dysponuje 369 pokojami i apartamentami. W budynku znajduje się także nowoczesne centrum konferencyjno-bankietowe, klub Fitness World z krytym basenem, sauną i siłownią oraz dwie restauracje, które uczniowie mieli okazję zobaczyć. Były to Europa Restaurant & Café, gdzie serwuje się dania kuchni polskiej i europejskiej oraz restauracja Renaissance, która została uznana za jedną z najlepszych w Szczecinie. Specjalnością tej restauracji jest kuchnia sezonowa. Uczestnicy wycieczki, dzięki uprzejmości oprowadzających ich pracowników, mogli podziwiać stylowo urządzone pokoje z bezpłatnym Wi-Fi i dostępem do centrum rekreacyjnego, zaplecze kuchenne wraz z bogatym wyposażeniem, sale bankietowe i konferencyjne oraz wspomniane restauracje. Na zakończenie uczniowie Technikum Gastronomicznego wysłuchali bardzo ciekawej prezentacji na temat kompetencji i umiejętności niezbędnych w pracy hotelarza i restauratora. Przygotowała ją specjalistka HR - pani Dorota Golec.

Był to bardzo udany wyjazd, który otworzył przed naszymi uczniami perspektywę dalszego rozwoju i możliwość ubiegania się o wakacyjne praktyki oraz staż. Po zakończeniu szkoły mogą również podjąć pracę w tym miejscu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom hotelu Radisson za ich niezwykłą uprzejmość, zaangażowanie i chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Doroty Golec, na zaproszenie której uczestniczyliśmy w tym niezwykłym wydarzeniu.

red. Iwona Klimkowska