Targi Edukacyjne „Szkoła, zawód, praca”

Kolejna edycja Targów Edukacyjnych „Szkoła, zawód, praca” odbyła się 02 lutego 2017 roku  w kawiarence Zespołu Szkół Nr 1. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów.

Jak co roku gościliśmy w tym dniu przedstawicieli szkół wyższych i policealnych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie mogli skorzystać także z profesjonalnej pomocy doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie.

Tegoroczne targi dzięki zaangażowaniu wychowawców i nauczycieli odwiedziło wyjątkowo dużo uczniów. Jestem przekonana, że ta inicjatywa pomoże zarówno uczniom rozpoczynających naukę w naszej szkole,  jak i  tegorocznym maturzystom świadomie zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej. Serdecznie dziękuję wszystkim wystawcom, zaproszonym gościom, koleżankom i kolegom którzy chętnie pomagali przy realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy II Technikum Gastronomicznego, którzy wraz z opiekunkami panią Katarzyną Gid i panią Natalią Raubo zadbali o przygotowanie poczęstunku dla przybyłych gości.

A wszystkich, którzy nie wzięli udziału w  tegorocznych  targach zapraszamy do nas za rok!

Przygotowała: Iwona Klimkowska, pedagog szkolny