Szkolny Klub Europejczyka

„Młodzi głosują” – symulacja wyborów parlamentarnych

Dwa tygodnie trwały przygotowania w naszej szkole do przeprowadzenia symulacji wyborów parlamentarnych. Z pomysłem ich realizacji wystąpili uczniowie klasy III C – Martyna Borkowska i Piotr Sobczak.

Utworzyliśmy grupę złożoną z pięciu osób, przedstawicieli różnych klas i przystąpiliśmy do działań.

Zgłosiliśmy szkołę do programu symulacji wyborów, poinformowaliśmy społeczność szkolną o wyborach, rozdawaliśmy ulotki, wykonaliśmy tematyczne gazetki szkolne.

19 października 2015 r. młodzież naszej szkoły mogła oddać swój głos.

Przeprowadzenie symulacji było doskonałą lekcją edukacji obywatelskiej oraz okazją, by przybliżyć młodzieży zasady funkcjonowania parlamentu w Polsce.

Za pomoc w zorganizowaniu symulacji dziękuję uczniom: Martynie Borkowskiej (klasa III C), Piotrowi Sobczakowi (klasa III C), Joannie Milewskiej (klasa III TG), Annie Milewskiej (klasa I TE), Klaudii Szott (klasa I TE), Adrianowi Pijarskiemu (klasa IV TE), Mikołajowi Gołębiewskiemu (klasa IV TE), Joannie Wels (klasa I TE) oraz uczniom klasy II C i I TE.

Koordynator:

Emilia Chrustowska