Szkolny Klub Europejczyka

Rocznicowy maj

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.

W tym roku przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 71. rocznica zakończenia II wojny światowej. Od 2004 roku 2 Maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a 1 Maja mija 12. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uczniowie klasy II TS oraz Szkolny Klub Europejczyka postanowili uczcić rocznicowe wydarzenia.

Arkadiusz Czyż z klasy II C, działający w Klubie Europejczyka, przygotował krótki film Historia Konstytucji 3 Maja. Jest to spojrzenie na wydarzenia rozgrywające się w XVIII wieku oczami współczesnego ucznia.

Uczennice klasy IV TE działające w Klubie Europejczyka: Paulina Janiak, Kamila Bijowska oraz Iweta Tokarska przygotowały lekcje godzin wychowawczych Symbole Unii Europejskiej  dla uczniów klasy I D oraz I TI z konkursami i nagrodami.

Przeprowadziliśmy szkolny konkurs Czy znasz Konstytucję RP ?.  Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie znajomości ustawy zasadniczej obowiązującej w Polsce. Konkurs wygrał uczeń klasy I A – Krystian Gliński.

Krystianowi oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy.

Uczniowie klasy II TS przygotowali tematyczne gazetki upamiętniające ważne majowe wydarzenia w naszej historii.

Składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Warszawie oraz Sejmowi RP za wsparcie naszych inicjatyw materiałami reklamowymi oraz nagrodami, które przeznaczyliśmy dla uczniów biorących udział w konkursach.

Opracowała:

Emilia Chrustowska