Szkolny Klub Europejczyka

Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Uczennice Zespołu Szkół Nr 1 - Anna Milewska i Marta Sowa – reprezentowały szkołę biorąc udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Olimpiada trwała 2 dni i przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Organizatorzy zadbali o wysoki poziom eliminacji oraz o zorganizowanie czasu wolnego uczestnikom i ich opiekunom.

Uczestnicy po dokonaniu rejestracji w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, zostali uroczyście powitani przez dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych prof. S. Sulowskiego oraz przedstawicieli Akademii Sztuki Wojennej oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po powitaniu uczestnicy przystąpili do wypełnienia testu wiedzy o bezpieczeństwie i obronności.

Po rozwiązaniu testu młodzież oraz opiekunowie spotkali się z Dowódcą Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomirem Wojciechowskim oraz zastępcą Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. dr Robertem Jędrychowskim. Panowie metodą wykładu poprowadzili zajęcia z uczestnikami, następnie odpowiadali na zadawane im pytania.

Po ogłoszeniu wyników testu i wyłonieniu osób biorących udział w drugiej części etapu centralnego olimpiady, udaliśmy się do Muzeum Katyńskiego na zwiedzanie ekspozycji.

Na następny dzień, 12 najlepszych uczestników olimpiady, zmagało się z pytaniami podczas quizu z udziałem publiczności. O godz. 13.00 nastąpiło wręczenie nagród i podsumowanie olimpiady.

Pomiędzy kolejnymi punktami naszego pobytu w Warszawie znalazłyśmy czas na zwiedzanie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

red. E.Ch.