Szkolny Klub Europejczyka

Wyjazd studyjny naszych uczniów do Brukseli

W dniach od 3 do 7 grudnia 2017 roku, miałam przyjemność uczestniczyć w Wyjeździe Studyjnym do Brukseli, w którym udział wzięli laureaci konkursów z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Wyjazd organizowany był przez  biuro poselskie Dariusza Rosatiego. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Belgii, a także Brugię – miasto  nazywane flamandzką Wenecją. Podczas nocnych spacerów skosztowaliśmy specjałów belgijskich, którymi są wyśmienite czekoladki, a także gofry. Podczas jednej z kolacji odwiedził nas Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati, który jest człowiekiem otwartym i przyjaznym, a także rozmownym i zainteresowanym  osiągnięciami młodzieży, która przyjechała zwiedzić Brukselę. Bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie nasze pytania, a także namawiał nas do uczenia się języków obcych. Ostatniego dnia mieliśmy okazję zwiedzić siedzibę Parlamentu, a także byliśmy słuchaczami jednego z posiedzeń Rady UE.
Wyjazd ten był bardzo ciekawym i interesującym  doświadczeniem.

Anna Rybka

Uczestnikami wyjazdu byli Anna Rybka i Arkadiusz Czyż.