Szkolny Klub Europejczyka

Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

8 grudnia 2017 roku w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Edward Włodarczyk. Przedsięwzięcie otrzymało Mecenat Miasta Szczecin. Wsparcia udzielił RODM w Szczecinie.
W organizację Olimpiady zaangażowała się Agencja Mienia Wojskowego Oddział Szczecin, a także Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni oraz 12 Brygada Zmechanizowana im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.
Do drugiego etapu zawodów okręgowych zakwalifikowało się 27 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Drugi etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. W oparciu o wyniki testu wyłoniono 10 finalistów, którzy zakwalifikowali się do zawodów centralnych.
Zespół Szkół Nr 1 po raz drugi przystąpił do tej olimpiady. Uczniowie, którzy w tym roku reprezentowali naszą szkołę to: Joanna Wels i Anna Milewska z klasy III TE, Małgorzata Tyczewska, Alicja Majewska i Małgorzata Sarna z klasy III C, Klaudia Przygońska z klasy III B, Damian Wilczyński i Kinga Karbowska z klasy I D, Filip Kacprzak z klasy I TL.

Szkolny Klub Europejczyka