Szkolny Klub Europejczyka

Wykład otwarty na UAM w Poznaniu

Czy mamy czego się obawiać ? Terroryzm, Rosja, kryzys migracyjny a bezpieczeństwo Polski – to temat wykładu otwartego, w którym 28 lutego 2018 r. uczestniczyła grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami. Zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a wykład prowadził dr Jacek Raubo.

Przed wykładem, młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną wydziału. Obejrzeliśmy także studio radiowe i salę komputerową, w której uczą się studenci - przyszli dziennikarze. Uczelnia dysponuje również profesjonalnie wyposażonym studiem telewizyjnym, w którym realizowane są dwa programy studenckie: „Kurier Akademicki” emitowany na antenie TVP Poznań oraz program informacyjny „Flesz”.

Emilia Chrustowska