Szkolny Klub Europejczyka

Zajęcia w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

9 grudnia 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wraz z opiekunami panią Emilią Chrustowską oraz panem Przemysławem Wróblem, odwiedzili Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Celem wizyty był udział w zajęciach dotyczących zagadnienia „Jak szukać pracy za granicą?”. Zajęcia prowadziła pani Daria Wróbel.
Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Każda z grup miała do przygotowania zagadnienia dotyczące warunków podjęcia pracy w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii. Są to najczęściej odwiedzane przez Polaków państwa, w których nasi rodacy szukają zatrudnienia.
Młodzież analizowała materiał źródłowy, następnie przedstawiała poszczególne zagadnienia. Prowadząca omówiła szanse Polaków na znalezienie pracy za granicą, przekazała uczniom wiedzę jak bezpiecznie szukać pracy oraz zapoznała z najważniejszymi stronami internetowymi gdzie zamieszczone są informacje na powyższy temat.

Opracowanie: Emilia Chrustowska