Szkolny Klub Europejczyka

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witamy Chorwację w Unii Europejskiej”.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Fundacją Schumana zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: "Witamy Chorwację w UE".

W związku z faktem, że 1 lipca 2013 r. Chorwacja stanie się nowym członkiem Unii europejskiej Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Fundacja Schumana zaprosiły uczniów do udziału w konkursie na najciekawszą formę artystyczną prezentującą Chorwację, w kontekście jej wstąpienia do Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie poprzez wybraną przez siebie formę artystyczną z kategorii sztuk plastycznych (np. rysunek, plakat, komiks czy mural) tematu rozszerzenia Unii Europejskiej o Chorwację. Zespół Szkół Nr 1 w konkursie reprezentowało 13 uczniów.
Mamy przyjemność poinformować, że  Amelia Rogala uczennica klasy IC oraz Monika Twarogal uczennica klasy IB uzyskały w powyższym konkursie wyróżnienie.

Uczennicom gratulujemy, a  zainteresowanym polecamy stronę internetową:

Opracowała:
Emilia Chrustowska