Szkolny Klub Europejczyka

Stosunki polsko – niemieckie.

Po raz trzeci, młodzież Zespołu Szkół Nr 1, miała możliwość uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia były kontynuacją wykładów dotyczących polityki zagranicznej Polski po 1989 r.

Prowadzącym był pan Robert Bartłomiejski – zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Szczecinie. W profesjonalny sposób przekazał uczniom wiedzę, omawiając relacje polsko-niemieckie w okresie średniowiecza, w epoce nowożytnej, w okresie zaborów, po odrodzeniu się polskiej państwowości oraz po 1989 r. Na zakończenie spotkania, poprosiliśmy prowadzącego o rozważenie przygotowania kolejnych zajęć, tym razem z zakresu stosunków polsko-amerykańskich.

Opracowała:
Emilia Chrustowska