Aktualności - Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych

Klubowe Mistrzostwa Europy

19 i 20 września w Kaniowie odbyły się Klubowe Mistrzostwa Europy, ostatnia impreza  sezonu w kajak polo dla choszczeńskiego klubu.  A zakończyła się bardzo miłym akcentem, ponieważ nasze dziewczyny wskoczyły na podium po brązowy medal, wygrywając „złotą bramką” z drużyną z Kaniowa, jednocześnie biorąc odwet za przegraną w Mistrzostwach Polski seniorów. Nasi panowie zaczęli bardzo szczęśliwie, ponieważ wygrali w pierwszym meczu z aktualnymi jeszcze mistrzami Europy. Jednak później zabrakło szczęścia, a i grupa, z której trzeba było wyjść przynajmniej z drugiego miejsca, okazała się zbyt mocna. Została walka o miejsca 9-12. W klasyfikacji końcowej w kat. kobiet I miejsce – Gottingen Niemcy, II – Montpellier Francja, III – Choszczno Polska (Marta Bokun, Kasia Stankiewicz, Kasia Jarmarkiewicz, Monika Kulas, Weronika Jasiukiewicz, Karolina Wlazłowska, Kasia Kopczyńska). Kat. mężczyzn: I –Conde-sur-Vire Francja, II – Siracusa Włochy, III – Essen Niemcy.

Tydzień wcześniej, 12 września,  gościliśmy na naszym akwenie kajakpolistów z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, aby rozegrać Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Tu również nie zabrakło emocji. Na boiska bowiem wypłynęli najmłodsi, a na lądzie zostali ich rodzice, podekscytowani pierwszymi startami swoich dzieci. Rywalizacja przebiegała w kategoriach młodzików i młodziczek, było 12 drużyn i cały dzień zmagań. Na najwyższy stopień podium wskoczyli chłopcy z MOSW Choszczno, a ich młodsi koledzy z klubu zajęli miejsce II. Choszczeńskie młode kajakpolistki po zaciętej walce w finale uległy drużynie z Kalisza Wlkp. zdobywając srebrny medal.