Aktualności - Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych

Podsumowanie sezonu ŻEGLARSKIEGO 2014

Sezon żeglarski 2014 był bogaty w wydarzenia. Ilość regat w których startowali zawodnicy MOSW była rekordowa od wielu lat; wyniki sportowe również.

Sezon treningów na wodzie po intensywnej zimowej pracy na hali sportowej i basenie rozpoczęto w połowie kwietnia. Starty w zawodach od 1 maja do 10 października, łącznie 18 imprez w których brali udział zawodniczki i zawodnicy MOSW przyniosły oczekiwane efekty. Awans w zespołowej punktacji Pucharu Polski Klasy optymist na 23 miejsce, o 20 miejsc w górę w Polsce, gdzie sklasyfikowanych jest 70 ośrodków żeglarskich szkolących w klasie optymist należy uznać za sukces.

Udział Darii Stachańskiej, udział i bardzo dobre 35 miejsce indywidualnie Jakuba Cymerman w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po ciężkich eliminacjach biorąc pod uwagę potencjał MOSW jest wydarzeniem. Liczne sukcesy indywidualne, w poszczególnych startach w zawodach wysoko punktowanych- ogólnopolskich jak i w zawodach okręgowych pozwalają optymistycznie spojrzeć na rok 2015.

Zwiększyła się grupa początkujących żeglarzy optymista, oraz grupa turystyczna korzystająca z jachtu El Bimbo. Dziękujemy rodzicom za właściwe przygotowanie dzieci do zajęć, za pomoc w organizacji imprez sportowych, w wyjazdach na zawody, jednocześnie liczymy na dalszą, jeszcze bogatszą współpracę.

ALBUM:

Zapraszamy do Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych