Aktualności - Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych

Kajak polo turniej we Francji

W ostatni weekend kwietnia (25-26.04) odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Kajak Polo. Tym razem choszczeńscy sportowcy rywalizowali na odległych, ale pięknych obiektach francuskiego St.Omer. Warto było tłuc się 15 godzin nocą, żeby wystartować z samego rana, bo wszystkie nasze drużyny wskoczyły na podium.

W I Dywizji I miejsce zajęli seniorzy, III miejsce w II Dywizji zajęli juniorzy starsi, również III miejsce zajęli młodsi juniorzy w kat.U 16. Ci ostatni zaczynają dopiero przygodę na międzynarodowych arenach, ale warto pamiętać ich nazwiska: Kacper Bajbuła, Janek Follendorf, Janek Janiak, Dawid Klimek, Aleksy Kujawa, Kacper Paszko, Piotr Pawlak, Olek Rutkiewicz i Maciek Telatyński. W sumie w rywalizacji brało udział 38 drużyn z kilku państw, przede wszystkim z Francji, również z Belgii, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i oczywiście nasza ekipa z Polski. Gratulujemy!

Z Francji przyszło potwierdzenie ww. wyników w formie wycinka z francuskiej gazety. Jest on dołączony do wszystkich zdjęć z turnieju. Z angielskiego tłumaczenia teks ten brzmi nastepująco:

„W tym tygodniu odbył się międzynarodowy turniej organizowany co roku  w Pas-de-Calais przez regionalny związek kajak-polo na sztucznym akwenie de l’Aa w Saint-Omer. W odbywającym się po raz 16-ty turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników, grających w 42 drużynach, pochodzących z różnych krajów . Oczywiście  z Francji, ale również z Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii i Niemiec. Rywalizacja drużyn rozpoczęła się w sobotę o 8.00, przy dobrej choć nie letniej pogodzie. Ale finały, najtrudniejszy etap, odbywały się w złych warunkach atmosferycznych.   Zaproszeni w ostatniej chwili Rosjanie skorzystali z okazji i zostali w Saint-Omer jeszcze przez tydzień, żeby trenować przed kolejnym turniejem w Belgii."

►Silni Polacy

Światową dominację Francji i Niemiec przełamali Polacy, którzy wygrali w I Dywizji oraz wywalczyli miejsce na podium w pozostałych kategoriach, łącznie z zasłużonym III miejscem w II Dywizji. Zwycięstwo drużyny z Montigny-en-Gohelle w II Dywizji uratowało honor regionu północnego. W kategorii młodzików (U 16) wygrała inna francuska drużyna z Pontouilly.”

„Majówka” czyli 1-3 maja tradycyjnie choszczeńscy kajak-poliści spędzą w Kaniowie pod Czechowicami-Dziedzicami. Czekają ich tam eliminacje do kadry narodowej. Będzie szereg sprawdzianów, z których po łącznej punktacji, wyłoni się najlepszych zawodników w kraju.