Aktualności - Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych

REGATY ŻEGLARSKIE W PUCKU

Energa Sailing Cup to  I–sza eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy w klasie OPP gr. A   i  Puchar Pucka gr.B.  Zawody odbywały się na Zatoce Puckiej w dniach 30.04-02.05. Na regaty pojechali nasi najlepsi zawodnicy, rodzeństwo: Jakub , Maksymilian i Joanna Cymerman.  Chłopcy wystartowali w gr. A. Na 170 zgłoszonych do regat po pierwszym dniu Kuba zajął 17, a Max 29 miejsce. W piątek lało, na wiatr trzeba było czekać kilka godzin, ale w końcu wyścigi się odbyły. Najwięcej zmian przyniósł trzeci dzień. Warunki pogodowe zmieniły się diametralnie, wiało nawet do 8 w st. Beauforta, w konsekwencji ostatni wyścig  regat ukończyło zaledwie 16 zawodników. W ostatecznej klasyfikacji na 119 sklasyfikowanych Jakub Cymerman zajął 39 , Maksymilian Cymerman 51 miejsce.