• 73. rocznica zakończena walk o Choszczno

  • Studniówka 2018 na Chrobrego

    Bal studniówkowy to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły średniej, to chwila na którą młodzi ludzie czekają i bardzo starannie się do niej przygotowują.

    3 lutego 2018 roku to była ważna data dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego i klas czwartych technikum  Zespołu Szkół Nr 1. Tego wieczoru maturzyści bawili się na balu studniówkowym w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego. Bal studniówkowy 2018 swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych. Obecni byli również nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1, rodzice, pracownicy szkoły.

    Część oficjalną Studniówki 2018  prowadzili Pani Małgorzata Majewska i Pan Piotr Pawłowski, rodzice tegorocznych maturzystów. Tradycyjnego poloneza poprzedziły wystąpienia Dyrektora Szkoły Pana dr Grzegorza Jacka Brzustowicza, Starosty Choszczeńskiego Pana Adama Andriaszkiewicza, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Małgorzaty Majewskiej, organizatora Studniówki Pani Emilii Chrustowskiej. Uczniom klas maturalnych złożono życzenia, skierowano do nich wiele ciepłych słów, ale ponad wszystko życzono udanej i radosnej zabawy studniówkowej oraz bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym.

    W imieniu maturzystów głos zabrali Patrycja Sobczak i Dawid Marańda, którzy dziękowali rodzicom i nauczycielom za trud wychowania i zaangażowanie w pracy dydaktycznej.

    Po przemówieniach by stało się zadość tradycjom i obyczajom, pary ustawiły się w pięknym korowodzie i bal studniówkowy w Zespole Szkół Nr 1 rozpoczęliśmy dostojnym staropolskim tańcem – polonezem.

    Rodzicom, którzy obserwowali z widowni swoje dzieci, polonez dostarczył wielu wzruszeń. Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami.

    Uczniowie, którzy przygotowywali się do walca angielskiego  również mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Za najlepsze wykonanie walca, Magdalena Kubicka i Michał Hładuniuk zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pana Jana Kuźmińskiego.

    Po części oficjalnej nastapiła zabawa.  Wspomnienia z balu studniówkowego zapewne pozostaną na długo w pamięci uczestników.  Teraz maturzystów czeka dużo pracy, którą będą musieli włożyć w przygotowania do egzaminu maturalnego.

    Chciałabym podziękować wychowawcom i Dyrekcji szkoły za wsparcie oraz pomoc w organizacji balu. Dziękuję wszystkim Rodzicom, członkom Komitetu Studniówkowego, za pracę  i zaangażowanie w przygotowanie balu. Dziękuję Paniom Urszuli Kryckiej, Małgorzacie Majewskiej, Joannie Sarnie, Wielettcie Zarzeckiej, Marcie Hładuniuk, Annie Kaczorowskiej, Ewie Sulkowskiej oraz Panom Piotrowi Pawłowskiemu i  Krzysztofowi Sierocińskiemu oraz Rodzicom, którzy pełnili dyżur podczas balu studniówkowego.

    Emilia Chrustowska

  • Olimpiada Wiedzy Archimedes MATEMATYKA-PLUS

    W dniu 6 listopada 2017 przeprowadzony został test w ramach 28 edycji ogólnopolskiego konkursu

     

    W naszej szkole przystąpiło do niego 21 osób. Pod koniec 2017 roku poznaliśmy wyniki. Najwyższe – w Zespole Szkól Nr 1 – uzyskali:

    1.    Michał Iwanyk – klasa 3A LO –  laureat I stopnia z wyróżnieniem. Uzyskał  maksymalną liczbę 100 pkt.
    2.    Szymon Bujowski – klasa 1A -- laureat II stopnia  uzyskał  92 pkt.
    3.    Mateusz Olszewski – klasa 2A – laureat V stopnia uzyskał 80 pkt.
    4.    Miłosz Łopatto – klasa 2A – laureat V stopnia uzyskał 80 pkt.

    Wszystkim uczestnikom, a w szczególności  tym z najwyższymi wynikami,  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.
    Oprócz nagród rzeczowych wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami cząstkowymi lub plusami, stosownie do uzyskanych wyników.

  •  

    Przyjazd do internatu po feriach zimowych
    w poniedziałek 29.01 o godz. 6.30

     

  • Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

    W dniu 7 grudnia br. na Placu Witosa odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Artyleryjskie święto corocznie obchodzą żołnierze Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, z którą to jednostką nasza szkoła współpracuje od kilku lat. Ważną częścią tegorocznych uroczystości było wręczenie dywizjonowi repliki sztandaru 2. Pułku Artylerii Legionów im. Króla Władysława IV.

    W uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły, której przewodniczyli Dyrektor dr Grzegorz Jacek Brzustowicz i jego zastępca Mariusz Kloczkowski.  Przebieg apelu obserwowali również nauczyciele oraz uczniowie kilku klas Zespołu Szkół Nr 1, na czele z klasą o profilu służb mundurowych.

    Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz licznie zgromadzona publiczność mogli obejrzeć sprzęt oraz uzbrojenie znajdujące się na wyposażeniu żołnierzy jednostki oraz zjeść pyszną wojskową grochówkę.

     

     Opracowanie: Tadeusz Junak

  • Wyspiański - uniwersalny

     

    W ramach Kawiarenki Artystycznej, Choszczeński Dom Kultury wraz z Fundacją Wspierania Kultury  "Noc Poetów" i Młodzieżową Radą Miasta  w piątek, 1 grudnia 2017r., odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyła między innymi  młodzież naszej szkoły  z klasy: IIB, IIC I i IIIC. Mogła  ona obejrzeć prezentację na temat twórczości dramatopisarza, poety, inscenizatora, twórcy nowoczesnego teatru polskiego, a nawet projektanta mebli i architekta Stanisława Wyspiańskiego oraz wysłuchać niektórych wierszy poety. Tę część przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta. W spotkaniu  miała wziąć udział pani profesor Aniela Książek-Szczepanikowa, jednak ze względów zdrowotnych nie mogła przybyć. W zastępstwie tekst wykładu pani profesor "Wyspiański  w erze multimediów"  zaprezentował ks. Sławomir Kokorzycki. Prezentacji jednego z najwybitniejszych artystów epoki polskiego modernizmu towarzyszy wystawa prac członków Klubu Plastyka "Impresja". Na koniec odbył się konkurs, w którym bardzo aktywnie i z sukcesem wzięła udział nasza młodzież (zajęła trzy pierwsze miejsca). Gratulujemy.

  • Wykłady – Wszechnica Polonistyczna Uniwersytetu Szczecińskiego

    6 grudnia 2017r. w ramach Wszechnicy Polonistycznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przed Maturą” przygotowane przez Instytut Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego,  uczestniczyła w nim młodzież z klasy IIB, IIC  i IIIC.

    Tym razem pani dr hab. Tatiana Czerska zaprezentowała wykład na podstawie prozy Tadeusza Borowskiego i Gustawa Herlinga- Grudzińskiego „Łagry i lagry”.

    Natomiast pani prof. dr hab. Danuta Dąbrowska przedstawiła 101 odczytań „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

  • Kobiety dla Kobiet 2017

     

  • Zajęcia uczniów klas biologiczno-chemicznych ZS Nr 1 w Choszcznie w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

    Dnia 08.11.2017r. uczniowie klasy II B i I B  uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z zakresu rozszerzonej biologii. Warsztaty odbywały się w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, prowadzone były  przez wykładowców Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego prof. US dr. hab. Roberta Czerniawskiego, dr. Tomasza Krepskiego oraz dr. Łukasza Sługockiego.

    Pan prof. US dr. hab. Robert Czerniawski  przygotował dla młodzieży ciekawy wykład na temat „Funkcjonowania i ochrony ekosystemów wodnych”,którego celem było zapoznanie z podstawowymi procesami fizykochemicznymi i biologicznymi, zachodzącymi zarówno w wodach stojących, jak i płynących.W trakcie prezentacji przedstawiony został model równowagi ekologicznej w jeziorze i odniesienie jego kształtu do rzeczywistych warunków, a w szczególności do presji antropogenicznej, która ma największy wpływ na zmiany właściwych procesów ekologicznych, zachodzących w ekosystemach wodnych. Uczniowie poznali także metody ochrony, utrzymania i odnowy ekosystemów wodnych, wdrażane w celu zachowania i poprawy różnorodności biologicznej - nie tylko samych wód, ale także obszarów zależnych od środowisk wodnych.  Pan profesor zwrócił  uwagę na pogłębiające się ocieplenie klimatu i powodowane nimi zmiany, zachodzące w zbiornikach wodnych. Młodzież poznała podstawowe wskaźniki tych zmian, których oceną zajmowali się w trakcie późniejszych zajęć praktycznych. Wykład stanowił wprowadzenie do zaplanowanych na resztę dnia warsztatów laboratoryjnych.

    Zajęcia praktyczne, realizowane  były w dwóch odrębnych grupach, które poprowadzili dr Tomasz Krepski oraz dr Łukasz Sługocki:

    1.„Wykorzystanie makrobezkręgowców wodnych do oceny potencjału ekologicznego ekosystemów wodnych” - warsztaty laboratoryjne.

    Podczas prezentacji, otwierającej tę część zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w świat makrobezkręgowców wodnych, zasiedlających dna zbiorników wodnych, ich biologię i wpływ na ekologię oraz zdolności przystosowania się tych organizmów do życia w środowisku. Bez wątpienia, najciekawszą częścią spotkania były warsztaty z wykorzystaniem mikroskopów stereoskopowych, w trakcie których młodzi uczestnicy warsztatów uczyli się rozpoznawać przykładowe organizmy makrobezkręgowe, a na podstawie ich składu ilościowego starali się ocenić potencjał ekologiczny badanego ekosystemu wodnego.    

    2.„Zooplankton, jako wskaźnik zmian środowisk jezior” - warsztaty terenowo-laboratoryjne.

    Podczas części terenowej młodzież poznała metodę poboru organizmów zooplanktonowych siatką planktonową, przy wykorzystaniu czerpacza van Dorna. Następnie materiał został zagęszczony i przeniesiony do laboratorium.  W trakcie prezentacji, rozpoczynającej zajęcia laboratoryjne uczniowie poznali cechy charakterystyczne skorupiaków planktonowych wraz z ich właściwościami indykacyjnymi, ich środowisko naturalne oraz wpływ tych organizmów na ekologię.Przy użyciu mikroskopów uczniowie przekonali się o tym jak ciekawy może być świat zooplanktonu, osobiście poszukując i obserwując pozyskane organizmy.

    red. Joanna Kolenda, Marta Staniewska

    zdjęcia: Aleksandra Maligłówka, Joanna Kolenda

  • II etap konkursów przedmiotowych

    INFORMACJA DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO REJON: POWIAT CHOSZCZEŃSKI, UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    Uczniowie przystępujący do konkursu muszą mieć legitymację szkolną oraz czarny długopis.

    Niestawienie się ucznia na eliminacje w terminie przeprowadzania konkursu oraz zgłoszenie się w innym niż wyznaczone przez organizatora miejscu, pozbawia ucznia możliwości uczestniczenia w konkursie.

     

    KONKURS  CHEMICZNY 

    20 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Redlak Jakub Jerzy
    2. Brzezicka Aleksandra Ewa
    3. Pluta Filip
       

    KONKURS  POLONISTYCZNY

    21 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Bujak Amelia
    2. Dromnicki Kacper
    3. Czyżo Wiktoria
    4. Gwoździk Justyna
    5. Wiśniowski Jakub
    6. Stańczyk Natalia
    7. Bobryk Jakub Robert
    8. Odachowska Zuzanna Weronika
    9. Maćkała Marlena
    10. Kmetyk Oliwia Wiktoria
    11. Parchem Dariusz

     

    KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

    22 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Czyżewski Norbert
    2. Herda Mikołaj
    3. Czyżo Wiktoria
    4. Brzezicka Aleksandra
    5. Banaszek Jakub Szymon
    6. Tomczyk Zuzanna
    7. Wiśniowski Jakub
    8. Kowalczyk Maciej
    9. Suszek Wiktoria
    10. Bobryk Jakub Robert
    11. Odachowska Zuzanna
    12. Jagiełło Jakub
    13. Cymerman Maksymilian
    14. Szuberski Szymon

     

    KONKURS  MATEMATYCZNY

    23 listopada 2017r. godz. 14.00, sala nr 1

    1. Bujak Amelia
    2. Woźniak Agata
    3. Gawlik Mateusz
    4. Mężykowska Michalina
    5. Bilski Michał
    6. Wiśniowski Jakub
    7. Grzyb Mateusz
    8. Kłos Kacper
    9. Guzek Cyprian Marcin
    10. Nykiel Michał

     

    KONKURS  GEOGRAFICZNY

    24 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Dromnicki Kacper
    2. Plaszczyk Julia
    3. Mężykowska Michalina Maria
    4. Gajdzis Michał
    5. Bilski Michał
    6. Wiśniowski Jakub
    7. Nowak Sara Patrycja
    8. Kłos Kacper Aleksander
    9. Nowakowski Filip
    10. Kaźmierczak Julia
    11. Cymerman Maksymilian
    12. Kraska Karolina

     

    KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO

    27 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Hać Kacper
    2. Czyż Katarzyna Olga
    3. Brzezicka Aleksandra
    4. Goliszek Zuzanna
    5. Ciosmak Amelia
    6. Myslińska Aneta
    7. Farbisz Kacper
    8. Sowa Paulina Luiza
    9. Brydzyński Artur
    10. Hertel Jagoda
       

    KONKURS  FIZYCZNY

    28 listopada 2017r. godz. 14.00, sala nr 1

    1. Ciołek Łukasz
    2. Dromnicki Kacper
    3. Brzezicka Aleksandra
    4. Smoczyk Jędrzej Jakub
    5. Bilski Michał
    6. Wiśniowski Jakub
    7. Kruszka Gabriel
    8. Kłos Kacper Aleksander
    9. Rabenda Alan
    10. Jagiełło Jakub Paweł
    11. Nowakowski Filip
    12. Cymerman Maksymilian
    13. Guzek Cyprian

     

    KONKURS  HISTORYCZNY

    29 listopada 2017r. godz. 14.00,  sala nr 1

    1. Napieraj Aleksandra
    2. Ciołek Łukasz
    3. Magiera Bartosz
    4. Gajdzis Michał
    5. Kowalczyk Maciej
    6. Rzeźniewska Maria
    7. Bobryk Jakub Robert
    8. Suszek Wiktoria
    9. Kłos Kacper Aleksander
    10. Nowak Sara Patrycja
    11. Nowakowski Filip
    12. Jagiełło Jakub Paweł
    13. Guzek Cyprian Marcin
    14. Cymerman Maksymilian

     

    KONKURS  BIOLOGICZNY

    30 listopada 2017r. godz. 14.00 sala nr 1

    1. Pietrakowska Klaudia
    2. Napieraj Aleksandra
    3. Brzezicka Aleksandra Ewa
    4. Joksch Wiktoria
    5. Bilski Michał
    6. Wiśniowski Jakub
    7. Bobryk Jakub Robert
    8. Czekan Wiktoria
    9. Kaźmierczak Julia
    10. Grube Wiktoria
    11. Cymerman Maksymilian
    12. Kostrzewska Zuzanna

     

    KONKURS  Z  WIEDZY  O  SPOŁECZEŃSTWIE

    1 GRUDNIA 2017r. godz. 14.00 sala nr 1

    1. Bikowski Marcel
    2. Chmura Jonasz
    3. Cybulska Adriana
    4. Brydziński Artur
    5. Dromnicki Kacper
    6. Rygielski Adam Tomasz

     

  • Wieśkowe Lotki

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P