19 marca w Choszczeńskim Domu Kultury, na koncercie charytatywnym NIE MA CISZY, obok wykonawców, takich jak: North, Metro czy INNI, zaśpiewała Weronika Bodnar i zagrał zespół FISHING GROUP. Nasi uczniowie wsparli szczytną ideę i wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy!
Tekst: asz
Foto: Elżbieta Lipińska
Jeżeli pożar trawy spowoduje zadymienie na drodze, które sprowadzi niebezpieczeńst
Często podpalaczom brakuje wyobraźni, czy też logicznego przewidzenia następstw, wydawać by się mogło, zwykłego podpalenia trawy. Apele dotyczące dbałości o środowisko okazują się nieskuteczne, dlatego też może poczucie odpowiedzialnoś
Pożary traw oprócz wspomnianego ograniczenia widoczności na przebiegającej w pobliżu drodze mogą prowadzić do zajęcia ogniem okolicznych lasów bądź zabudowań. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, iż według obowiązującego w Polsce prawa nie musi dojść do tragedii, by sprawca poniósł konsekwencje karne swego nieodpowiedzial
Już samo stworzenie niebezpieczeńst
Opisane zdarzenia to oczywiście najczarniejszy scenariusz skutków wypalania traw, ale należy mieć na uwadze, że również i taki może się zrealizować. Nie należy zapominać też o zwierzętach, które często giną właśnie w tego typu pożarach.
Sezon na te nieodpowiedzial
Autor: st.sekc. Jacek Lipski we współpracy z Naczelnikiem Wydziału Prewencji asp.sztab. Markiem Słotwińskim z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie
9 marca 2017 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursach Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej.
W uroczystości wzięli udział: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej ksiądz profesor Henryk Wejman oraz Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej ksiądz doktor Paweł Płaczek.
Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza wspólnie z Księdzem Biskupem Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej Henrykiem Wejmanem wręczyli nagrody dla laureatów konkursu literackiego na Strój Regionalny Pomorza Zachodniego.
Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów własnych pomysłów na przestawienie cech i symboli regionu, a także popularyzowanie historii i kultury Pomorza Zachodniego oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną – z jej lokalną historią i tradycjami.
Konkurs literacki dedykowany był uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie opisanie stroju regionalnego, który mógłby stać się symbolem łączącym wszystkim mieszkańców Ziemi Zachodniopomorskiej. Praca musiała odzwierciedlać cechy regionu zachodniopomorskiego w aspekcie historycznym, etnograficznym lub geograficznym, bądź łączyć wszystkie te elementy.
Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 12 prac literackich, wśród nich praca naszej uczennicy klasy IIa – Adrianny Siekacz.
W konkursie literackim komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce Adrianna Siekacz z Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie
II miejsce Małgorzata Eichelberger z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu
Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymały: Julia Konarzewska z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach i Joanna Kleszcz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie.
Podczas uroczystości w części artystycznej zaprezentowali się artyści z naszego województwa: „Suitę na dwoje skrzypiec” Georga Telemana oraz „Sonatę na dwoje skrzypiec” Michała Spisaka zagrały: Kajetana i Róża Pustelnia z Akademii Sztuki w Szczecinie; Tomasz Berowski - uczeń Gimnazjum w Dolicach zaśpiewał piosenkę pt. “Karol Wojtyła”, natomiast Sandra Chorąży, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, zaśpiewała „Tyle dni” z bajki „Zaplątani”.Na zakończenie Laureaci konkursu zwiedzili Urząd Wojewódzki, gdzie między innymi mogli przyjrzeć się pracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Organizatorzy serdecznie gratulowali wszystkim nagrodzonym talentom oraz dziękowali za udział w konkursach jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w kolejnych.
Ja natomiast bardzo gratuluję swojej uczennicy za intensywną pracę podczas tworzenia wypowiedzi konkursowej, która zaowocowała tak wspaniałą nagrodą. A Was drodzy uczniowie zachęcam do pisania literackich prac konkursowych.
red. MZ
W czwartek 02.03.2017r. odbył się w naszej szkole Koncert Walentynkowy. Tego dnia w wyjątkowy muzyczny klimat wprowadzili nas:
Wszystkim uczniom dziękujemy za miły występ. Podziękowania kierujemy również klasie IB za przygotowanie dekoracji.
red. M. Brzęczkowska
Dnia 3 lutego kolejne cztery klasy miały okazję zapoznać się w języku angielskim z informacjami dotyczącymi Kanady oraz zadaniami jakie wykonują Kanadyjscy żołnierze na poligonie drawskim w ramach VI zmiany Operation Reassurance. Lekcje z klasami 2 c i 1 TG oraz 1 c i 3 d przeprowadził osobiście oficer łącznikowy Canadian Land Task Force kapitana Derryl Bannon. Oprócz prezentacji przedstawiającej zagadnienia dotyczące geografii kraju, tradycyjnej kuchni, sportu oraz znanej z wielu filmów Royal Canadian Mounted Police, uczniowie poznali również podstawowe uzbrojenie i wyposażenie kanadyjskich żołnierzy przebywających w Polsce. Ochotnicy natomiast mieli możliwość założyć plecak, kamizelkę kuloodporną i taktyczną oraz hełm.
Głównym celem zajęć było danie możliwości uczniom sprawdzenia ich własnych umiejętności językowych poprzez wysłuchanie prezentacji przedstawionej przez „native speakera”. W czasie lekcji wielu uczniów zadawało również kanadyjskiemu oficerowi łącznikowemu pytania dotyczące warunków służby oraz wrażeń kanadyjskich żołnierzy z pobytu w naszym regionie i kraju.
W podziękowaniu za przybycie i przeprowadzenie tak bardzo interesujących lekcji, uczniowie klasy 1 c wręczyli kapitanowi Bannonowi upieczony w piekarni ojca Kacpra Kunowskiego tort, który został ozdobiony flagami polską i kanadyjską.
Opracowanie,
Zespół ds. promocji szkoły
W ostatni wtorek stycznia niejeden z przechodzących obok naszej szkoły spacerowiczów mógł przystanąć zainteresowany dźwiękami angielskich przebojów, które rozlegały się za sprawą uczniów naszej szkoły biorących udział w szkolnym etapie Konkursu Piosenki Angielskiej. Konkurs otworzyli brawurowym wykonaniem piosenki Joe Bonamassy pod tytułem DifferentShades of Blue uczniowie: Wojtek Winnicki z I B, Mateusz Szpilewski z IIIA, Maciek Staniewski z IIA i Piotr Rydz z IC. Utwór ten zresztą pomógł im przejść do etapu regionalnego, który odbędzie się w Barlinku wiosną.
Wraz z nimi zakwalifikowała się Sandra Nowakowska z II TG, która przy akompaniamencie Kamila Wrzoskiewicza z II TI zaśpiewała utwór L.P. pod tytułem Tightrope. Dwie pozostałe uczestniczki wybrały bardziej liryczny repertuar. PiosenkęCeline Dion, pod tytułem My HeartWill Go On wykonała Karolina Kośmicka z III TL, natomiast Natalia Tokarska z klasy III TG zaśpiewała piosenkę zespołu Blue Cafèpod tytułem My Road.
Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. W marcu trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie.
red. I.I.
W dniu 17 stycznia został rozegrany w naszej szkole międzypaństwowy towarzyski mecz halowej piłki nożnej. Reprezentacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 zagrała przeciwko zespołowi składającemu się żołnierzy z Canadian Land Task Force przebywających na poliginie drawskim w ramach VI zmiany Operation Reassurance.
Mecz odbył się w pięcioosobowych składach bez nieograniczonej ilości zmian w trakcie jego trwania, w formule 4 x 15 minut. Po wyrównanej grze do końcowego zwycięstwa 7:5 poprowadził naszą drużynę nauczyciel WF Bartek Drewicz.
W imieniu kanadyjskich żołnierzy składamy szczególne podziękowania uczniom i ich opiekunom z naszego „gastronomika” za przygotowanie słodkiego poczęstunku w postaci pysznych ciasteczek, rogalików i sernika.
Przebieg meczu oraz jego uczestników przedstawia fotorelacja.
Opracowanie,
Zespół ds. promocji szkoły