• Szkolne biegi przełajowe

    „Możesz zrobić wszystko, możesz zdziałać wiele
     jeśli tylko dążysz do celu wystarczająco długo.”


    Witamy szanownych sportowców na Chrobrego!!

    Rozpoczynamy nowy rok szkolny od aktywności i wielkiego zaangażowania w ruch, który będzie myślą przewodnią w naszym życiu. Zatem życzymy optymistycznego podejścia do sportu, oczywiście lekcji wychowania fizycznego, uczestnictwa w zawodach szkolnych i poza nią.
    Wprowadźmy na sportowo pozytywną  energię i przypływ adrenaliny.
    To tak na dobry początek, czas przejść do sedna sprawy, bo w naszej szkole 1 października odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Warto zaznaczyć, że udział brali wszyscy uczniowie klas I , II , III i IV, frekwencja liczyła 319 biegaczy.


    ZWYCIĘZCY SZKOLNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
    DZIEWCZĘTA KLASY I
    KOŚMICKA PAULINA KL.  I TG

    CHŁOPCY KLASY I
    WORACH OSKAR KL. I C

    DZIEWCZĘTA KLASY II
    WOLANIN ANNA KL. II TL

    CHŁOPCY KLASY II
    BŁASZCZYK EDWIN KL. II E

    DZIEWCZĘTA KLASY III i IV
    KOSAKOWSKA JUSTYNA KL. III E

    CHŁOPCY KLASY III i IV
    ROT DAWID KL. III E

    Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny, dlatego też każdy uczestnik zawodów biegł „na miarę swoich możliwości”. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę oceny celujące i bardzo dobre. GRATULUJEMY !!! GRATULUJEMY !!!

       

       

       


     


    Ze sportowym pozdrowieniem

    Nauczyciele Wychowania Fizycznego

  • Ćwiczenia „Bezpieczny przejazd”

    W dniu 2 października br. na stacji PKP w Choszcznie odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „Bezpieczny przejazd”. Głównym celem ćwiczenia było doskonalenie prowadzenia działań ratowniczych i współdziałania różnych służb w tym: straży pożarnej, policji, kolejowych służb technicznych oraz Straży Ochrony Kolei podczas wypadków na przejazdach kolejowych.
    Ćwiczenia miały również na celu propagowanie ochrony przeciwpożarowej oraz bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej powiatu choszczeńskiego. Wśród obserwatorów ćwiczenia obecna była klasa II E.
    Natomiast aktywny udział w ćwiczeniu brało dziewięcioro uczniów klas „mundurowych” Naszej szkoły, którzy odgrywali rolę osób poszkodowanych
    w wypadku.
    Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie samochodu osobowego z busem na przejeździe kolejowym i uderzenie pociągu towarowego w ww. pojazdy. W wyniku wypadku rannych zostaje dziewięć osób oraz zaprószony ogień w skutek gwałtownego hamowania pociągu.
    Przebieg ćwiczenia przedstawia fotorelacja.

       

       

       

       

       

        

    red. TJ

  • Jak zachęcić do czytania książek ?


    „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela.
    Kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela”.
    A. Grabowski


    Cieszący się dużym zainteresowaniem młodzieży, konkurs na najciekawszy plakat zachęcający do czytania książek, został rozstrzygnięty. Był on  skierowany do uczniów naszej szkoły, a jego cele to: podniesienie świadomości czytelniczej uczniów, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, przeanalizowanie roli książki w życiu człowieka, dostrzeganie uniwersalnych wartości przekazywanych przez teksty literackie oraz wypracowanie nawyku szanowania książek.
    Do 21 września młodzież przekazywała prace konkursowe polonistkom. Warto zauważyć, że wśród tych prac znalazło się wiele naprawdę interesujących i pomysłowych propozycji.
    28 września komisja konkursowa w składzie: Magdalena Zienda, Agnieszka Szuba – nauczycielki języka polskiego; Magdalena Paprota – opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Oliwia Siwek – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, wybrała 5 najciekawszych prac:

    I miejsce otrzymała praca klasy III C Liceum Ogólnokształcącego

    II miejsce należy do uczniów klasy III Technikum Logistycznego

    III miejsce uzyskała praca uczniów klasy II E Liceum Ogólnokształcącego.

    Komisja postanowiła też przyznać 2 wyróżnienia, za pomysłowość i ciekawą technikę: wyróżnione prace należą do uczniów klas: IC i IA Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkie plakaty znajdują się na parterze głównego budynku (zapraszamy na wystawę!), a ich fotografie zamieszczone są również w galerii internetowej szkoły.

    Mamy nadzieję, że w dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji nie zepchniecie książki na margines Waszego życia. Pamiętajcie, że książka przekazuje wiedzę o czasach dawnych i  współczesnych, pokazuje jakie prawa żądzą światem, pobudza wrażliwość i rozwija wyobraźnię.

    Formuje charakter i oddziałuje na Wasz rozwój, wzbogacając słownictwo, kształcąc styl i poprawność języka ojczystego. Wskazuje wzory do naśladowania, ale i przykłady zachowań, które powinniście negować. Przede wszystkim jednak dostarcza wielu wzruszeń, emocji, przenosząc do pięknego świata wyobraźni.
    Jako młodzi ludzie, potrzebujecie mentorów, przewodników, którzy wprowadzą Was w świat literatury. Taką rolę może odegrać  książka. Pamiętajcie o tym i dajcie jej szansę.

       

       

       

       

       

     

    MZ
    ASz

  • Obchody dnia solidarności z osobami chorymi na schizofrenię

    Wolontariusze naszej szkoły w sobotę 12.09.2015r. wzięli aktywny udział w Obchodach Dnia Solidarności z Osobami chorymi na Schizofrenię. Impreza była zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie w ramach ogólnopolskiego programu „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”. Celem akcji była integracja środowisk Miasta i Gminy Choszczno we wspólnym przekazaniu wiedzy o schizofrenii, przybliżenie problemów osób chorych na schizofrenię oraz przełamywanie uprzedzeń społeczeństwa wobec osób chorych psychicznie.


    Wolontariusze: M. Brzęczek, K. Kotarski, M. Głowacki – kl. III TG, E. Górna, A. Wesołowska – kl. IIID, D. Stankowski IID, A. Bonowska IITG, K. Krowiranda kl. IID, M. Kończalik IITS, A. Pijarski IV TE.

    Młodzieży, która tego dnia wsparła swoim działaniem akcję - serdecznie dziękujemy – SKW.


    Opiekun SKW:
    MB

  • Nasi wolontariusze na „choszczeńskiej dziesiątce”

    W niedzielę 6 września br. w naszym mieście odbyła się XVIII edycja biegu ulicznego „Choszczeńska Dziesiątka”. W tym roku organizatorów akcji wspierali swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie naszej szkoły.  Wolontariusze czuwali nad bezpieczeństwem trasy biegu, pomagali  przy wydawaniu wody oraz wręczaniu medali.

    Warto wspomnieć, że w wydarzeniu wzięło udział 319 biegaczy wraz z Pawłem Czapiewskim, który jest polskim lekkoatletą średniodystansowym, brązowym medalistą mistrzostw świata i halowym mistrzem Europy.

    Wolontariusze: P. Doncer, A. Budynek, N. Kowalska, F. Dams, D. Rogalska, N. Mąka – kl. III TL,  R. Cichoń, J. Jancelewicz, P. Kozicka, P. Janiak, A. Pijarski – kl. IV TE, E. Górna – kl. IIID, M. Borkowska – kl. IIIC, N. Brzęczkowska – kl. IIIA, K. Nowaczek, A. Pilch, M. Brzęczek, L. Wojciechowska, K. Kozicka – kl. III TG.


    Opiekunowie grupy:
    MB oraz TJ

  • Poznajemy agroturystykę

    W dniach 21-22 września 2015r. klasa II A w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję pojechała na wycieczkę klasową do Zatomia w celu zapoznania się z formami spędzania wolnego czasu w warunkach agroturystyki. Mieszkaliśmy w agroturystyce „Gościniec”.

       

    Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu o godzinie 11.00 wyszliśmy zwiedzać Drawieński Park Narodowy. Przewodziła nam Pani, która na co dzień pracuje w Drawieńskim Parku Narodowym. W czasie zwiedzania, zapoznaliśmy się z historią architektury wsi położonych w Parku, odwiedziliśmy rzekę Drawę. Pani przewodnik przypomniała nam najważniejsze informacje dotyczące rzeki Drawy i Parku. Opowiadała o gatunkach roślin i zwierząt charakterystycznych dla tych terenów. Następnie udaliśmy się w kierunku pomnika przyrody – Najstarszego Klonu w Polsce. W drodze zapoznaliśmy się z oznaczeniami szlaków na terenie Parku.

       

       

    Po przybyciu na miejsce kwaterunku był czas na przygotowanie obiadu. Można było wymienić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

    O godzinie 15.30 rozpoczęły się warsztaty z tańca towarzyskiego. Naszym celem było nauczenie się podstawowych figur walca angielskiego. Zajęcia prowadziła wychowawczyni Izabela Białek. Okazało się, że wszyscy są znakomitymi tancerzami, gdyż udało nam się opracować układ, który wszyscy opanowali perfekcyjnie. Zaprezentujemy go w następnym roku na studniówce. Tak dobrze nam się tańczyło, że nie spostrzegliśmy jak szybko upływa czas. A tu zaraz miało być ognisko.

       

    O godzinie 18.00 spotkaliśmy się przy ognisku. Wszyscy upiekli sobie kiełbaskę, były wspólne rozmowy a nawet śpiewy. W oddali słychać  było porykiwanie jeleni, które w pobliskich lasach zbierały się na rykowisku.

       

    Późnym wieczorem zawitał do nas pasjonat astronomii Pan Zbigniew Cielecki. O 20.00 rozpoczął prelekcję na temat kosmosu i wszechświata. Zaprezentował nam sprzęt, wysokiej klasy teleskop, przez który można obserwować księżyc, planety i niebo nocą. Niestety my nie mieliśmy tego szczęścia, gdyż niebo było zachmurzone.

       

    Wieczorem wróciliśmy jeszcze do ogniska i przez chwilę delektowaliśmy się jego ciepłem. Były oczywiście śpiewy i wesołe rozmowy. Gdy zmęczenie dało znać o sobie rozeszliśmy się do kwater, aby zregenerować siły na następny dzień.

    Drugi dzień wycieczki przywitał nas słońcem i ładną pogodą. O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy zajęcia integracyjne w grupach. Jedną z zabaw było przedstawienie w formie rysunku tego, co najbardziej zapadło poszczególnym grupom w pamięci, w czasie wyjazdu. Zespoły świetnie się wywiązały z tego zadania i w czasie prezentacji wspólnie wspominaliśmy przeżyte chwile.

       

    O godzinie 11.00 poszliśmy na ostatni spacer. Spacer był dla najbardziej wytrwałych. Pozostali robili porządki w domkach. W czasie spaceru delektowaliśmy się widokiem przyrody, lasów sosnowych, zagajników brzozowych i wypatrywaliśmy grzybów, lecz ich nie zbieraliśmy. Udało nam się to, chociaż niektóre były czerwone.

       

    Po wycieczce był jeszcze czas na odpoczynek, ostatnie porządki. O 13.30 zapakowaliśmy bagaże do autokaru i wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do Choszczna. W naszych zmaganiach wspierała nas Pani pedagog Mariola Pieśkiewicz, jako drugi opiekun, za co serdecznie jej dziękujemy.

       

    Tekst: IB

  • Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu

    We wtorek 15.09.2015 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

  • Konkurs fotograficzny

    Konkurs fotograficzny

    Konkurs fotograficzny dla młodzieży Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie – roczników szkolnych 2011-2015.

    Jak wpływa na Ciebie ziemia choszczeńska,  pozytywnie czy negatywnie ?

    Motywuje czy demotywuje?

    Ziemia choszczeńska nastraja cię pozytywnie, czy negatywnie?

    Które miejsca, skrywane tajemnice, ludzie czy krajobrazy są dla Ciebie ważne, zachęcają  Cię do działania, a które  demotywują?

    REGULAMIN

    1. Organizator

    Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie

    2. Uczestnicy

    W konkursie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkól nr 1 w Choszcznie- roczniki szkolne 2011/2012-2015/2016 (włącznie z tegorocznymi absolwentami)

    3. Cele konkursu

    a) promowanie wśród młodzieży świadomego podejścia do sztuki fotografii,

    b) stworzenie fotograficznej dokumentacji ukazującej pozytywne i negatywne strony powiatu choszczeńskiego  oczami młodzieży

    c) skłonienie młodzieży do twórczego namysłu nad swoim życiem i otoczeniem

    4. Zgłaszanie prac

    Zdjęcia należy składać w sekretariacie szkoły do 5 października  2015 roku zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

    Zdjęcia tradycyjne drukowane w formacie: 15x21

    Zdjęcia w wersji elektronicznej zapisane w formacie JPG.

    Rozmiar zdjęć  1807x2492 pikseli

    Zapisane w jednym folderze skompresowanym do przesyłki lub umieszczone na nośniku elektronicznym.

    Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 8 prac: zdjęć pojedynczych lub serii składających się maksymalnie z 5 zdjęć. Seria zdjęć będzie traktowana, jako jedna praca i oceniana, jako całość.

    Zdjęcia prosimy  składać w sekretariacie szkoły w  zamkniętej kopercie, opatrzonej tylko pseudonimem autora zdjęć, do zdjęć powinna zostać dołączona druga zamknięta koperta również opatrzona pseudonimem, w której powinny znajdować się dane osobowe, adresowe autora zdjęć oraz numer telefonu.

    Zdjęcia w wersji elektronicznej należy nadsyłać w tym samym terminie na adres lo_choszczno@post.pl  lub złożyć na nośniku elektronicznym w sekretariacie szkoły

    Koperta z danymi autora zdjęć zostanie otwarta po rozstrzygnięciu konkursu w dniu 5 października 2015  r.

    Zdjęcia powinny zostać opatrzone  tytułem.  Nazwy plików powinny zawierać tytuł zdjęcia i ewentualnie jego numer w serii .

    Zgłaszając zdjęcia do konkursu uczestnik jednocześnie:

    - oświadcza, że jest autorem pracy i że nie narusza ona żadnych praw

    - wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb konkursu

    - wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie swoich zdjęć dla potrzeb promocji konkursu

    - oświadcza, że posiada w swoich zbiorach kopię zdjęcia o rozdzielczości umożliwiającej jego wydruk dobrej jakości w rozmiarach 30x20cm.

    5. Jury

    Monika Smoczyk

    Wojciech Pietkiewicz

    Renata Grejć

    Tomasz Pasiek

    Wszyscy członkowie jury będą oceniali zgłoszone prace systemem punktowym niezależnie od siebie i w ten sposób wyłonione zostaną prace, którym zostaną przyznane nagrody

    6. Kryteria oceny

    Dokonując oceny fotografii jury weźmie pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem konkursu i wybraną kategorią, pomysł (np. oryginalność, indywidualność spojrzenia, humor, osobistą perspektywę), kompozycję i technikę.

    7. Nagrody

    I.     Nagroda główna  -  tablet o  wartości ok. 1.000 zł.

    II.    Dwie nagrody o równowartości 200 zł   każda

    III.   Nagroda specjalna ufundowana przez producenta sesji fotograficznych Tomasza Pasieka

    8. Ogłoszenie wyników

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie szkoły w terminie 14 dni od dnia upływu terminu przyjmowania prac.  

    Przewodnicząca Rady Rodziców

    MS

  • Godziny pracy biblioteki szkolenj

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna,
         Znów dni popłyną pracowite
         Nad książką szkolną, nad zeszytem.
         Życzę wam wszystkim na początek
         Szkolnego roku samych piątek
                              
    / Jan Brzechwa/

    Dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie powitał wszystkich zgromadzonych na hali sportowej prawdziwie letnią pogodą. Ponad dwustu pierwszoklasistów czekało niecierpliwie na ślubowanie i przyjęcie do grona uczniowskiego. Uczniowie starszych klas dzielili się wakacyjnymi wrażeniami.

    Naszą szkolną uroczystość uświetnili swą obecnością licznie przybyli szacowni goście:

    Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Ryszard Mićko,

    Starosta Powiatu Choszczeńskiego pan Adam Andriaszkiewicz,

    Wicestarosta Powiatu Choszczeńskiego pani Wioletta Kaszak,

    Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego pan Jan Kuźmiński,

    Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego pan Zbigniew Stróżyński,

    Radny Powiatu Choszczeńskiego pan  Paweł Szuber,

    Dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego pani prof. dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska,

    Proboszcz Parafii p.w. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie  ks. Andrzej Lemieszko,

    Prezes ZNP w Choszcznie pani Barbara Naskręt,

    Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Smoczyk,

    Dyrektor Zakładu Karnego w Gorzowie ppłk Leszek Kobierzewski,

    w imieniu Dowódcy Garnizonu Wojska Polskiego w Choszcznie płk Marta Błaszczuk, w imieniu Dyrektora Aresztu Śledczego w Choszcznie kpt. Przemysław Jaszczuk, w imieniu Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej – st. kpt. Michał Dzidek, także były dyrektor ZS Nr 1 w Choszcznie pan Roman Naskręt oraz kadra kierownicza szkoły.

    Gdy rozpoczęła się część oficjalna wszystkim zgromadzonym udzielił się podniosły i uroczysty nastrój. Został wprowadzony poczet sztandarowy szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Nie zabrakło chwili refleksji i złożenia wiązanki kwiatów pod Kamieniem Katyńskim w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

    W swoich przemówieniach dyrektor szkoły oraz goście zwrócili szczególną uwagę na rolę wykształcenia we współczesnym świecie, życzyli wszystkim uczniom licznych sukcesów i satysfakcji ze szkolnych osiągnięć w nowym roku szkolnym. Momentem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych złożone na sztandar szkoły i przyjęte przez dyrektora szkoły. Ślubując: „uczyć się dobrze i sumiennie, - pomnażać chlubne tradycje szkoły i godnie ją reprezentować” stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

    Inauguracja roku szkolnego nie mogła obyć się bez pięknych piosenek, zaśpiewanych przez czwórkę uzdolnionych uczniów: Weronikę Bodnar, Annę Haładyn, Ewelinę Rakoczy i Macieja Radomiaka. Wiersze recytowały: Marcelina Głos i Emilia Krupa. Wielką atrakcją kończącą uroczystość była prezentacja sympatycznej maskotki powiatu choszczeńskiego.

    Miejmy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wszystkim wiele dobrych chwil, uśmiechu każdego dnia, sukcesów i poczucia dobrze wykonywanej pracy. Pierwszoklasiści pamiętajcie, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

    Dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne życzą uczniom osiągania jak najlepszych wyników w zdobywaniu wiedzy, rozwijania swoich umiejętności,  zainteresowań, talentów i pasji.

    Z kolei Rodzicom, dobrej współpracy z gronem pedagogicznym. Niech osiągnięcia dzieci przyniosą Państwu wiele satysfakcji.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

  • Zawody w Essen

    Kajakpoliści z całej Europy oraz ich najwierniejsi kibice spędzili koniec wakacji na mistrzowskiej imprezie starego kontynentu w Essen w Niemczech. Cztery dni zmagań wyłoniły najlepszych. Trzy złote medale wywalczyli Niemcy, jeden Francuzi. Srebrny krążek, po bardzo wyrównanej walce w finale z Niemkami, zdobyły Polki w kategorii U21. W drużynie tej zagrały nasze choszczeńskie zawodniczki: Emilia Jałoszyńska i Monika Kulas. W pozostałych kategoriach Polacy uplasowali się na miejscach: VIII – seniorzy ( z MOSW: Jakub Maślak, Hubert Migdalski, Daniel Jarmarkiewicz, Michał Maluszczak, Mateusz Iwanowski, Krzysztof Schiller i tr. Norbert Watkowski), IX – mężczyźni U21 (z Mosw: Piotr Kowalski, Mateusz Susza, Dawid Jałoszyński, Jakub Diakowski, Filip Jasiukiewicz, Bartosz Barański i tr. Paweł Kalinowski), XI – seniorki ( z MOSW: Paulina Kwiatkowska, Marta Bokun i Katarzyna Stankiewicz). Za kilka dni Klubowe Mistrzostwa Europy w Kaniowie, a za rok Mistrzostwa Świata we Włoszech.

    Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki !!!

       

       

       

       

       

       

    red. LŁ

  • „Pieprz i wanilia” oraz Powiat Choszczeński

    Historyk sztuki, sinolog, podróżnik, reżyserka filmów dokumentalnych, autorka wielu książek i wystaw sztuki współczesnej, autorka znanego nam wszystkim popularnego programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia” - Elżbieta Dzikowska spędziła dzień 26 lipca na zwiedzaniu i zbieraniu materiału do swojej nowej książki w Powiecie Choszczeńskim. Na trasie turystycznego objazdu znalazły się w kolejności: Recz, Lubieniów, Drawno, Dominikowo, Barnimie, Korytowo, Raduń i Choszczno. Celem wyprawy jest zebranie materiału fotograficznego i informacyjnego o nieznanych bliżej w naszym kraju, ale ciekawych historycznie i turystycznie miejscowościach i zabytkach. Cieszymy się, że na trasie znanej polskiej podróżniczki znalazł się Powiat Choszczeński.

     

    red. GB

  • Muzeum Ziemi Choszczeńskiej

    Okres wakacyjny to jak co roku okazja dla turystów do odwiedzenia ciekawych miejsc na terenie naszego powiatu. Tego lata ponad stu z nich odwiedziło Muzeum Ziemi Choszczeńskiej w naszej szkole. Poza indywidualnymi odwiedzinami, muzeum zwiedziło kilka grup zorganizowanych, a wśród nich, ponad siedemdziesiąt osób z Niemiec w dwóch grupach (24 lipca, 6 sierpnia), a także grupy turystów z Poznania (14.07.), Szczecina (17.07.) i Krakowa (28.07.).

    Przypominam wszystkim uczniom o letnim konkursie fotograficznym Rady Rodziców. Regulamin na stronie szkoły.

    red. GB

  • III Edycja Pucharu Polski w Kajak Polo 2015

    W miniony weekend tj. 18 i 19 lipca br. na przystani Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w ZS Nr 1 w Choszcznie odbyła się III i jednocześnie finałowa edycja Pucharu Polski w KAJAK POLO. Przyjechali niemal wszyscy, najsilniejsze kluby niezawiodły. Przez dwa dni  na dwóch boiskach woda się prawie gotowała. Odbyło się ponad 50 meczy, wpadło setki goli, dzięki którym mogliśmy wyłonić zwycięzców turnieju. Nasze drużyny z MOSW Choszczno nie zawiodły zdobywając I miejsce w I i II  dywizji oraz II miejsce w III dywizji. Najlepszymi zawodnikami finałów I i II dywizji zostali zawodnicy z MOSW Choszczno Hubert Migdalski i Paulina Kwiatkowska.

    Nagrody  dla najlepszych wręczyli:  starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz, wicestarosta Wioletta Kaszak oraz radny Rady Powiatu Henryk Bokun, a także wiceburmistrz Magdalena Sieńko, radny Choszczna Jerzy Gumuliński, dyrektor CRS Zdzisław Kliński oraz Członek Zarządu PZKaj Piotr Książek.

    Klasyfikacja generalna III Edycji Pucharu Polski w KAJAK POLO:

    I DYWIZJA:
    I miejsce - MOSW Choszczno (seniorzy: Hubert Migdalski, Daniel Jarmarkiewicz, Jakub Maślak, Mateusz Iwanowski, Krzysztof Schiller, Michał Maluszczak)
    II miejsce - Powiśle  Warszawa
    III miejsce - Set  Kaniów
    IV miejsce - MOSW Choszczno (juniorzy starsi: Kacper Kowalski, Patryk Wlazłowski, Jakub Diakowski, Bartek Barański, Maksym Kujawa, Dawid Jałoszyński, Mateusz Susza, Filip Jasiukiewicz)

    II DYWIZJA:
    I miejsce -  MOSW Choszczno (seniorki: Paulina Kwiatkowska, Marta Bokun, Katarzyna Stankiewicz, Katarzyna Jarmarkiewicz, juniorki: Emilia Jałoszyńska, Monika Kulas, Karolina Wlazłowska, Katarzyna Kopczyńska, Weronika Jasiukiewicz)
    II miejsce – MOSW ”Wodniak” Choszczno (juniorzy młodsi :Alek Kujawa, Piotr Pawlak, Olek Rutkiewicz, Kacper Bajbuła, Oskar Worach, Kacper Czarnecki )
    III miejsce – SET Kaniów

    III DYWIZJA:
    I miejsce – Set Kaniów
    II miejsce – MOSW Choszczno (młodzicy: Maciek Telatyński, Janek Janicki, Janek Follendorf, Kacper Paszko, Dawid Klimek, Bartek Diakowski, Nadia Watkowska, Nina Niewinczany )
    III miejsce – Olimpijczyk Kliniska

    FINAŁ PUCHARU POLSKI
    Idea Pucharu Polski została zainicjowana przez Piotra Książka, Członka Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. Trzy puchary przechodnie w trzech dywizjach co roku trafiają do najlepszych drużyn po zsumowaniu trzech edycji w roku.  Taki system obowiązuje już od 5 lat. I nieprzerwanie puchar w I DYWIZJI należy do MOSW Choszczno. Jednak to juniorzy starsi, a nie seniorzy,  byli autorami tego sukcesu. Grali we wszystkich edycjach i mimo IV miejsca w tej ostatniej, zdobyli najważniejsze trofeum PUCHARU POLSKI.

    KLASYFIKACJA GENERALNA:
    I DYWIZJA – MOSW  Choszczno (juniorzy starsi: Kacper Kowalski, Patryk Wlazłowski, Jakub Diakowski, Bartek Barański, Maksym Kujawa, Dawid Jałoszyński, Mateusz Susza, Filip Jasiukiewicz)
    II DYWIZJA – SET KANIÓW
    III DYWIZJA – SET KANIÓW

    Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       


    Inf. LŁ

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P