• Ideą naszej szkoły jest wszechstronny rozwój każdego ucznia. Na co dzień dbamy o to organizując ciekawe zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne. Nasza szkoła znana jest również z atrakcyjnej bazy dydaktycznej, wartościowych projektów, profesjonalnej kadry nauczycielskiej. Jako nauczyciele lubimy uczyć innych, ale sami równie chętnie bierzemy udział w szkoleniach podnoszących nasze umiejętności. Wszak w zawód nauczyciela wpisany jest ciągły i systematyczny rozwój.
  • „Już teraz wybór odpowiedniej szkoły lub uczelni czy kierunku kształcenia, a także rozwijanie swoich zainteresowań pozaszkolnych mogą zdecydować o Waszej sytuacji na rynku pracy w przyszłości”.


     

  • 11.03.2015
    Sezon żeglarski 2014 był bogaty w wydarzenia. Ilość regat w których startowali zawodnicy MOSW była rekordowa od wielu lat; wyniki sportowe również.
  • Jezioro łabędzie

    Już 14 kwietnia 2015r. organizujemy wyjazd na najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jest to spektakl w czterech aktach na podstawie oryginalnej choreografii Lwa Iwanowa i Mariusa Petipy.


    Słynny radziecki tancerz i choreograf Fiodor Łopuchow utrzymywał, że „ Jezioro łabędzie” jest baletem narodowym, w którym Czajkowski czerpie garściami ze skarbnicy pradawnych baśni rosyjskich. Źródeł inspiracji było jednak więcej: dość wspomnieć niemiecką legendę o skradzionym welonie w ujęciu Johanna Karla Augusta Musäusa i tragiczne losy Ludwika II Bawarskiego, który – popadając stopniowo w szaleństwo – zaczął się identyfikować z łabędziem z opowieści o Lohengrinie. Niech nas nie zwiedzie piękno muzyki i baśniowy sztafaż „białych aktów”: nad parą nieszczęsnych kochanków unosi się widmo zła, wcielonego w czarnoksiężnika Rotbarta. Jednoznacznego happy endu nie będzie, nawet jeśli Odetta i Zygfryd złączą się na zawsze w niebie. Zły Duch odzyska swą moc i zażąda kolejnych ofiar.

    czas trwania 2 h 25 min, 1 przerwa

    Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Wielkiego w Poznaniu


    Serdecznie zapraszamy: JK i NK

  • Przed maturą 2015

    Po raz kolejny 04 lutego 2015r.  nasza  młodzież wzięła udział w warsztatach z cyklu „ PRZED MATURĄ 2015” w ramach Wszechnicy Polonistycznej US. Tym razem prelekcja  objęła zagadnienia językoznawcze mieszczące się w zakresie egzaminu dojrzałości. W zajęciach warsztatowych dr hab. prof. US Dorota Kozaryn  pokazała „ JAK INTERPRETOWAĆ TEKSTY DIALEKTYZOWANE” a dr hab. prof. US Jolanta Ignatowicz Skowrońska „ JAK INTERPRETOWAĆ TEKSTY REKLAMOWE”. Młodzież bardzo aktywnie w nich uczestniczyła. Na ostatnie spotkanie z cyklu „PRZED MATURĄ 2015” zapraszamy 11 marca.

    Opiekunki:
    NK
    JK

     

     

  • Kierunek Choszczno 2015

    Kierunek Choszczno 2015

    Obozowisko wojsk powstało już o godz. 9:00 w Parku Moniuszki. Był ostrzał artyleryjski, bombardowanie, walki uliczne i historyczne pojazdy.  Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla młodych mężczyzn była możliwość dotknięcia broni, mundurów, armat oraz wejścia do pojazdów używanych podczas wojny.

    „Najbardziej podobały mi się czołgi i armaty, żołnierze mieli też fajną broń… było bardzo głośno, najfajniejsze były wybuchy” powiedział z ogromnym entuzjazmem 6 letni Wiktor, uczestnik sobotnich pokazów, organizatorem, których była gmina Choszczno. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli obejrzeć inscenizację walk o Choszczno, która wspaniale ukazuje wydarzenia z 22 lutego 1945 r. (ad)

     

  • Inscenizacja historyczna

     

  • Targi Edukacyjne „Szkoła, zawód, praca”

              Kolejna edycja Targów Edukacyjnych „Szkoła, zawód, praca” odbyła się 17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej uczniów.

    Jak co roku gościliśmy przedstawicieli szkół wyższych i policealnych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Swoją ofertę kształcenia zaprezentował m.in. Uniwersytet Szczeciński, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska ze Szczecina, Akademia Wychowania Fizycznego i Wyższa Szkoła Zawodowa z Gorzowa Wielkopolskiego, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Stargardzka Szkoła Wyższa Stargardinum, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii ze Szczecina, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK oraz Centrum Szkoleniowe Moniki Gielar ze Szczecina oferujące kursy i szkolenia zawodowe.

    W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery. Pani Agata Słodkowska przyjmowała zainteresowanych w specjalnie przygotowanym punkcie konsultacyjnym, gdzie można było umówić się na indywidualne badanie predyspozycji zawodowych i wspólnie ze specjalistą zaplanować swoją indywidualną ścieżkę kariery zawodowej.
              Podczas targów uczniowie kończący szkołę i najbardziej zainteresowani rynkiem pracy mogli poznać zawody przyszłości i dowiedzieć się jak napisać profesjonalne CV lub przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.
              Jak co roku konsultacje i spotkania grupowe prowadziła pani Agnieszka Drabik-Dorawa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie. Szkoła Wyższa Collegium Balticum zorganizowała warsztaty pt. „Poznaj swoją osobowość i świadomie kształtuj karierę zawodową", w ramach których uczniowie poznali techniki autoprezentacji oraz dowiedzieli się jak doskonalić efektywne komunikowanie się z innymi ludźmi.
              Tegoroczne Targi dzięki zaangażowaniu wychowawców i nauczycieli odwiedziło wyjątkowo dużo uczniów. Jestem przekonana, że ta inicjatywa pomoże zarówno uczniom rozpoczynających naukę w naszej szkole, jak i tegorocznym maturzystom świadomie zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej. Serdecznie dziękuję wszystkim wystawcom, zaproszonym gościom, koleżankom i kolegom którzy chętnie pomagali przy realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy II Technikum Gastronomicznego, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni Elżbiety Fidosz zadbali o przygotowanie poczęstunku dla przybyłych gości. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że dobrze wybrali swój przyszły zawód.
    A wszystkich, którzy nie wzięli udziału w tegorocznych targach zapraszamy do nas za rok!

    Przygotowała: IK

     

  • Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta”

    W czwartek 19 lutego odbyło się ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta”, który został przeprowadzony w naszej szkole 26 listopada. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas drugich i trzecich.

    Uczniowie mieli do rozwiązania test z zakresu geografii na poziomie rozszerzonym. Wyróżnione i nagrodzone książkami zostały dwie osoby: Amelia Rogala z klasy III C i Patryk Wlekły z klasy III A, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. Gratulujemy i zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych edycjach!

  • Teatr przed nami nie ma już tajemnic!

    „A teatr jest po to,
    żeby wszystko było inne niż dotąd.
    Żeby iść do domu w zamyśleniu
    w zachwycie.
    I już zawsze odtąd księżyc w misce widzieć....”
    Joanna Kulmowa
     

    W mijającym półroczu uczniowie naszej szkoły mieli okazję do niecodziennych odwiedzin w teatrze, który odsłonił przed nimi wszystkie swoje tajemnice. W dniu 20 listopada 2014r. dzięki uprzejmości pana Mirosława Kupca, aktora Teatru Polskiego w Szczecinie, mogliśmy zwiedzić cały teatr oraz wysłuchać ciekawych opowieści związanych z aktorskim życiem. Warto przypomnieć, że pan Mirosław Kupiec zadebiutował w roku 1983 na deskach Teatru Lalki „Tęcza” rolą Franka Kulczyka w spektaklu „Kaszubi pod Wiedniem”.

    Zawodowo związany był także z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1984 – 1989). Od roku 1995 związany jest na stałe z Teatrem Polskim w Szczecinie. W roku 1988 na Kaliskich Konfrontacjach Teatralnych został nagrodzony II nagrodą zbiorową za spektakl „Przedstawienie pożegnalne” Petera Mullera, w reżyserii Jacka Pazdro. Natomiast w roku 2005 otrzymał w Warszawie nagrodę Towarzystwa Kultury Teatralnej w konkursie „Bliżej Teatru” – za działania związane z edukacją teatralną w szkołach województwa zachodniopomorskiego.

    Aktor oprowadził nas po teatrze, pokazując nieznane mi dotąd miejsca. Poznałam garderobę od środka, miejsce na rekwizyty, małą i dużą scenę oraz kabaret. Na dużej scenie ujrzeliśmy miejsca używane w czasie spektakli, m.in. zapadnię czy kulisy. Opowiedział nam także różne historie i anegdoty, dzięki którym z przyjemnością wspominam ten dzień. Po zwiedzaniu udaliśmy się na spektakl „Mistrz i Małgorzata” . Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła uczestniczyć w podobnej wycieczce. Była to wspaniała lekcja kultury- wspomina Marcelina.

    Spektakl pt. "Mistrz i Małgorzata" jest sztuką niełatwą do zrozumienia dla młodego widza. Porusza trudne kwestie, ale jakże istotne dla ludzi każdego pokolenia. Ukazuje nieustanną walkę dobra ze złem, prawdą i kłamstwem. Historia nam przekazywana jest zagadkowa i wieloznaczna. Mimo to, sztuka była dla mnie ciekawa i oglądałam ją z dużym zainteresowaniem, a wprowadzone przez aktorów elementy satyry nadawały jej dynamiczny charakter. Paulina

    Przedstawienie „Mistrz i Małgorzata” wywarło na mnie duże wrażenie. Sztuka zrobiona była z rozmachem i mimo tego, że powieść nie należy do najłatwiejszych - bardzo przyjemnie się ją oglądało. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, co pomogło nam, jako widzom lepiej zrozumieć sens tego widowiska. Mimo tego, że nie miałam styczności z utworem Michaiła Bułhakowa i nie wszystko było dla mnie jasne, z chęcią pojechałabym jeszcze raz na tego typu spektakl. To nowe doświadczenie, które na pewno przyda mi się w dalszej nauce. Karolina Pluta

    Ukoronowaniem wieczoru był spektakl „ MISTRZ I MAŁGORZATA” Michała Bułhakowa. Metafizyczna opowieść o wielkiej miłości, w którą wplątany jest sam Diabeł. Spektakl w bogatej, multimedialnej oprawie łączył w sobie cechy tradycyjnego teatru z cyrkiem, rewią i wodewilem.

    Opiekunki: JK, NK

  • Pomoc Najuboższym

    Nasza szkoła przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowała ubogim dzieciom 33 paczki z zabawkami, słodyczami, książkami i artykułami szkolnymi. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu się poszczególnych klas, mogliśmy sprawić dzieciom ogromną radość i szczęście. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!

     

     

  • "Szlachetna Paczka"

    W grudniu nasza szkoła zaangażowała się w zorganizowanie ogólnopolskiej pomocy najbardziej potrzebującym. SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana czternasty raz przez ks. Jacka Stryczka.

    Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie wybrał panią Janinę, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Jagera (16 lat) i Jana (14 lat). W wyniku przeprowadzonej akcji udało się przekazać rodzinie 10 paczek z rożnymi artykułami. Ponadto, za kwotę 442,68 zł zakupiliśmy rodzinie 527 kg węgla.


     

     

     

     

    Poniżej zamieszczamy fragment e-maila z przekazania paczek oraz podziękowania od obdarowanej rodziny:

    Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

    Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem ZPM-1023-409444), chciał przekazać kilka słów od siebie.

    Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

    Mimo początkowych trudności z kontaktem, szczęśliwie udało nam się dostarczyć pani Janinie paczki. Jako że dom był przy drodze to wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko. Po krótkim rozgardiaszu zostałam sam na sam z rodziną. Pierwszą myślą było, gdzie to wszystko zmieścić. Salon był na tyle mały, że problemem było samo wniesienie paczek, a co dopiero rozpakowanie ich. Jednakże poradziliśmy sobie. Panią Janinę bardzo zdziwiła ilość darów jakie dostała. Powtarzała, że to niemożliwe że ktoś się dla niej tak poświęcił. Z każdą kolejną paczką jej uśmiech się powiększał. Chłopców bardzo ucieszył zapas ubrań jakie dostali, a panią Janinę torebka i herbaty, które uwielbia. Pani Janina pytała czy sama nie chciałabym czegoś, bo sama lubi się dzielić, ale grzecznie odmówiłam. Porozmawialiśmy chwilę, lecz niestety czas gonił, i czekały na mnie kolejne rodziny. Na pożegnanie wręczyła mi podarek, który już zapewne stoi u Państwa i życzyła wszystkim osobom które brały udział w Szlachetnej Paczce cudownych Świąt.

    Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

    Serdecznie dziękuję za całą pracę i serce włożone w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Jestem pewna, że radość, która towarzyszyła przy pakowaniu prezentu zostanie z Państwem przez cały rok i zostaną Państwo w SuperDrużynie. Życzę ciepłych, pogodnych Świąt, ze świadomością, że Państwo sprawili, że te święta będą wyjątkowe nie tylko dla Państwa.

    Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

    Jesteśmy niesamowicie wdzięczni wszystkim którzy przygotowywali paczkę. Wasz trud, serce i oddanie w przygotowanie paczki jest w pełni doceniony. To dzięki wam nasze święta będą szczęśliwe, nie będziemy musieli się martwić że zabraknie nagle jedzenia. Czujcie się jak bohaterowie, bo dla mnie i moich synów, naprawdę nimi jesteście.

  • „Przed maturą”- warsztaty

    3 grudnia 2014 r. Wszechnica Polonistyczna US inaugurowała nowy cykl zajęć warsztatowych dla przyszłych maturzystów pt.” Przed maturą”, w których uczestniczyła młodzież naszej szkoły.

     

    Pani dr Anna Ciciak i pani dr Anna Kapuścińska zaprezentowały tryb zdawania egzaminu ustnego z języka polskiego w nowej formie, która przewiduje wypowiedź dotyczącą załączonego do pytania tekstu kultury (utworu literackiego, dzieła malarskiego lub fotografii etc.), a ocenie podlega zarówno poprawność językowa jak i organizacja retoryczna, wiedza i trafny dobór argumentacji. Zajęcia były bardzo ciekawe i wartościowe. Kolejne już w lutym.


    ZAPRASZAMY!
    Opiekunki: JK, NK

  • "Targi edukacyjne - szkoła, praca, zawód".

    Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów na Targi Edukacyjne pn. „Szkoła, Zawód, Praca”, które odbędą się 17 lutego 2015 r. w kawiarence szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie w godz. 9.00 -12.00.
    Dla uczniów to doskonała okazja do poznania kierunków kształcenia i zaplanowania swojej ścieżki kariery, a dla rodziców możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy będą udzielać informacji na temat: „Jak pomóc dziecku w wyborze zawodu i dalszego kierunku kształcenia”.
    W trakcie trwania imprezy prezentowana będzie oferta kształcenia szkół wyższych i policealnych ze Szczecina, Gorzowa Wlkp., Choszczna i Stargardu Szczecińskiego. Udział w Targach to doskonała okazja do skorzystania z badania predyspozycji zawodowych. Nasi uczniowie podczas zajęć z doradcą zawodowym zapoznają się ze specyfiką rynku pracy i zawodami przyszłości. Dla uczniów klas drugich LO i trzecich Technikum trenerzy ze Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum poprowadzą warsztaty umiejętności społecznych i planowania kariery zawodowej.

    Serdecznie zapraszamy.

  • Opłaciliśmy edukację chłopca afrykańskiego

    Nasza szkoła od kilku lat wspiera finansowo edukację Ulricha Moussa z Kamerunu, który jest podopiecznym Fundacji "Dzieci Afryki". Obecnie chłopiec uczy się w klasie maturalnej. Przygotowuje się do najważniejszego egzaminu. Dzięki naszemu zaangażowaniu Ulrich może realizować swoje marzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu zbiórki (roczny koszt edukacji wynosi 600 zł).

    Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie: www.dzieciafryki.com


     
  • Nasza szkoła gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Celem sprzedaży było pozyskanie funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uzyskano kwotę 219,91 zł. Całość została wpłacona do kasy Gospodarczego Banku Spółdzielczego, w niedzielę 11 stycznia podczas trwania 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach naszego miasta kwestowali także członkowie Samorządu, m.in. przewodnicząca: Lena Wojciechowska oraz Bartek Kaczmarczyk, Patrycja Dziechciarz i Martyna Borkowska. Poza tym wielu naszych uczniów zaprezentowało swoje talenty podczas występów w Choszczeńskim Domu Kultury. Uczniowie śpiewali, grali oraz tańczyli na rzecz tegorocznej zbiórki „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”

  • Ogłoszenie biblioteczne

    Od listopada biblioteka szkolna wznowiła wypożyczanie książek w innych, niż dotychczas pomieszczeniach szkoły. Łatwo ją znaleźć – obok szatni.

    Proponujemy wszystkim chętnym pomoc w codziennej pracy biblioteki. A oto plusy działalności uczniów kochających zapach książek:

    • możliwość dotknięcia wszystkich, ponad 25 000 książek
    • zapoznanie się z układem zbiorów na poszczególnych regałach i w szafach
    • sprawdzenie zasobów biblioteki z konkretnej dziedziny wiedzy
    • możliwość szybkiego dotarcia do interesującego opracowania
    • zapoznanie się z zawartością albumów malarstwa, co jest konieczne w trakcie przygotowań do nowej matury z języka polskiego
    • możliwość korzystania,w pierwszej kolejności, z opracowań dotyczących nowej matury z języka polskiego zamieszczanych w „Cogito”.

     

    Czekamy na Was!

  • Ogłoszenie

    Podczas zimowej przerwy świątecznej (22-31.12.2014r.) dla uczniów którzy przyjdą do szkoły, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze:

    Lp.

    dzień

    godziny dyżuru

    1.

    22.12.2014

    8.00-12.00

    2.

    23.12.2014

    8.00-12.00

    3.

    24.12.2014

    8.00-12.00

    4.

    29.12.2014

    8.00-12.00

    5.

    30.12.2014

    8.00-12.00

    6.

    31.12.2014

    8.00-12.00

    Dyrektor Szkoły

  • Bezpieczny Sylwester 2014/2015

    Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

    Pamiętajmy:

    • Sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2;
    • Informujmy policję o handlowcach, którzy sprzedają petardy dzieciom. Uchroni to najmłodszych, którzy często padają ofiarami fajerwerków;
    • Pod żadnym pozorem fajerwerków nie powinny odpalać dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłych;
    • Kupujmy fajerwerki u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach fajerwerków.

     

    Przed zakupem materiałów pirotechnicznych, należy sprawdzić, czy:

    • Obudowa nie posiada żadnych wad mechanicznych: pęknięcia, przerwania, wgniecenia czy wybrzuszenia;
    • Elementy składowe są dobrze ze sobą połączone i nie przesuwają się;
    • Wyrób, który jest przeznaczony do pionowego ustawienia na podłożu lub wkopania
      w ziemię, jest wyposażony w oprzyrządowanie, pozwalające na właściwe ustawienie w sposób wykluczający przewrócenie lub przechylenie się w trakcie działania;
    • Petarda przeznaczona do trzymania w dłoni posiada uchwyt zapewniający bezpieczne utrzymanie podczas palenia (nigdy nie próbujmy odpalać z dłoni nieprzeznaczonych do tego środków pirotechnicznych!);
    • Dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim, zawierająca co najmniej: informację dotyczącą sposobu odpalenia oraz ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa podczas użytkowania;

     

    Podczas używania wyrobów pirotechnicznych należy pamiętać, że:

    • Wyroby pirotechniczne i ich odpalanie to niebezpieczna zabawa, dlatego wolno je odpalać wyłącznie pod nadzorem dorosłych;
    • Wybuchająca nagle petarda nie tylko może spowodować oparzenia rąk i twarzy, ale także poważniejsze uszkodzenia ciała, np. utratę wzroku, palców lub całej ręki;
    • W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów mogących być narażonych na pożar nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych;
    • W stanie nietrzeźwym oraz w okolicznościach mogących narazić innych na niebezpieczeństwo nie odpalajmy petard;
    • Jeśli po odpaleniu fajerwerku lub wypaleniu lontu okaże się, że nie eksplodował, nie podchodźmy, aby sprawdzić, co się stało;
    • Jedynie postępowanie zgodne z instrukcją gwarantuje bezpieczeństwo podczas odpalania petard;
    • Huk petard niepokoi zwierzęta, szczególnie psy. Zadbajmy wiec, by czworonogi nie były narażone na odgłosy wybuchów.

    Źródło: Komenda Miejska Policji w Łodzi.


    Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy wesołych i bezpiecznych
    świąt Bożego Narodzenia a także szczęśliwego Nowego Roku 2015

  • Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie

    15 grudnia 2014 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczania dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro uczniów z naszej szkoły, którzy w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie dr Grzegorza Jacka Brzustowicza odebrali to zaszczytne wyróżnienie. Stypendia wręczył wojewoda Marek Tałasiewicz oraz zachodniopomorski wicekurator oświaty Krzysztof Rembowski.

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Kandydatów do stypendiów typuje samorząd uczniowski, zatwierdzają rada pedagogiczna i dyrektor szkoły. Wniosek trafia do kuratora oświaty, a następnie za pośrednictwem MEN do premiera.

    Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Michał Chrzanowski – uczeń IV klasy Technikum Informatycznego, Mariusz Pluskota – uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego, Karolina Junak - uczennica IV klasy Technikum Logistycznego, Pamela Pacyna - uczennica IV klasy Technikum Ekonomicznego oraz Aleksandra Drewke – uczennica II klasy Technikum Gastronomicznego.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P