OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie zobowiązuje się zapewnić dostęp swoich stron internetowych zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie ma zastosowanie do strony internetowej:
https://www.zschoszczno.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: styczeń 2015
Data ostatniej istotnej aktualizacji: na bieżąco
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: luty 2021
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem.
Status pod względem zgodności:
Przykładamy wszelkich starań aby serwis był dostępny dla każdego – bez względu na wiek, poziom sprawności, używany sprzęt czy oprogramowanie.
Niniejsza strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
– filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, gdyż zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o obowiązku zapewniania dostępności.
Dodać należy, iż strona internetowa w znacznym stopniu spełnia wytyczne techniczne związane z dostępnością i posiada ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Lucyna Łakos, adres poczty elektronicznej:
moswchoszczno@op.pl, telefon: 95 765 15 17 lub 605 680 436. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewniania dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Skróty klawiszowe
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz „TAB” przesunie kursor do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek „w dół” i „w górę” można przewijać stronę.
Dostępność architektoniczna
I. Do Zespołu Szkół Nr 1 należą:
Opis dostępności budynków szkolnych - ul. Chrobrego 31a:
W ww. budynkach nie ma podjazdów ani wind, do wejść prowadzą schody. Nie ma również toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Takie toalety są na małej i dużej sali gimnastycznej.
Na parkingu nie ma wyznaczonego miejsca dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.
We wszystkich budynkach ZS i podległych jednostkach nie ma pętli indukcyjnych, platform, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynki nie są wyposażone w aplikację tłumacza języka migowego (PJM) online, jednakże w budynku Starostwa znajdują się osoby, które posiadają ukończone kursy w zakresie znajomości języka migowego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym.