• Stypendia Prezesa Rady Ministrów

    28 października Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie, wręczył Stypendia Prezesa Rady Ministrów następującym uczniom:

    Olimpii Jastrzębskiej z kl. IV TG

    Maksymilianowi Okonkowi z kl. III TI

    Mateuszowi Siwko z kl. IV C

    Serdecznie gratulujemy

  • Zwiedzamy Toruń!

    W ramach kampanii Poznaj Polskę wraz z PKL Jacek - J.T. Majchrzak  dnia 21 października 2022 roku uczniowie klasy 4a, 4b i 4c liceum ogólnokształcącego udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru z panem przewodnikiem po Rynku Staromiejskim. Zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, Smoka Toruńskiego, Basztę, Koci Łeb oraz zabytkowe kamienice. Zwiedziliśmy także wnętrze Katedry Świętojańskiej. Następnie udaliśmy się do Domu Kopernika, gdzie w dwóch zabytkowych kamienicach należących kiedyś do jego rodziny znajduje się muzeum prezentujące sylwetkę wielkiego astronoma i jego dokonania. W Planetarium obejrzeliśmy fascynujący seans Światła północy. Na zakończenie zawitaliśmy do Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię związaną z pracą piernikarzy i mieliśmy okazję własnoręcznie przygotować pierniki. Po obiedzie w restauracji Oberża wyruszyliśmy w drogę powrotną.

  • Ekopracownia na Chrobrego

    W ubiegłym tygodniu uczniowie klas: 2TM, 4A, 1A, 4TL/5, 2A, 3A wzięli udział w zajęciach fizyki realizowanych w ramach projektu "Nowa pracownia edukacyjna w Zespole Szkół Nr 1 im Bolesława Krzywoustego w Choszcznie - Program Ekopracownia 2022". Zgodnie ze scenariuszem tematu: "Wpływ pola elektrycznego na środowisko", uczniowie mogli zweryfikować działanie maszyny elektrostatycznej oraz Generatora Van de Graaffa Dowiedzieli się jakie negatywne skutki powoduje pole elektryczne i jak się przed nimi chronić. Zajęcia bardzo podobały się młodzieży.

     

    Projekt realizowany jest w ramach dotacji

    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

    #ekopracownia2022

    Powiat Choszczeński

     

  • Zespół Szkół Nr 1 im. B. Krzywoustego w Choszcznie w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

    W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie będą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych, a wszystko za sprawą włączenia się w projekt ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. Dzięki temu nasza szkoła będzie korzystać z platformy edukacyjnej głównie podczas lekcji przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych, a uczniowie zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.

    Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
    i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą przekonują się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

    Wirtualny biznes – realne kompetencje

    W wirtualnej rzeczywistości, nawet 120 grupa młodzieży, wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe. Platforma jest dostępna online, wykorzystuje mechanizmy grywalizacji i ma za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. To pierwszy krok w kierunku własnej działalności gospodarczej.

    Nasi nauczyciele jako mentorzy biznesu

    Nowe umiejętności zdobywają również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS rozszerzają wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymało 4 nauczycieli: Pani Iwona Błaszczyk- Wolniak, Pani Marzena Brzęczkowska, Pani Beata Follendorf  oraz Pani Ewa Wolniak.

    Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołącza do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski. Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl

    Wdrażanie innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości i korzystanie z licencji jest  możliwe dzięki współpracy w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" realizowanego przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji o działalności wydziału znajduje się na stronie www.cig.wzp.pl oraz profilu Facebook Pomorze Zachodnie otwarte na biznes.

    Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

  • Nagroda Kuratora Oświaty

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza nauczycielka Pani Katarzyna Dzierbunowicz (j. niemiecki, TUS, rewalidacja) otrzymała dziś nagrodę Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej i opiekuńczej. Jesteśmy dumni że mamy taki skarb wśród nas i liczymy że dorobek zawodowy Pani Katarzyny stanie się inspiracją dla każdego nauczyciela.

    Życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów w pracy zawodowej

  • Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie

    Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa. W tym szczególnym dniu w kawiarence szkolnej spotkali się nauczyciele, pedagodzy i pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie.

    Z tej okazji Starosta Choszczeńska Wioletta Kaszak podziękowała nauczycielom i pracownikom za nieoceniony wkład w polską edukację i wysiłek włożony w kształtowanie młodych pokoleń Polaków.

    Miłym akcentem i niespodzianką były przygotowane przez uczniów szkoły, specjalnie na tę okazję życzenia oraz występy wokalne uczniów i absolwentów szkoły: Hanny Rybki, Niny Kondeli, Michała Kowalczyka oraz Michała Wietrzyckiego.

    Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy codziennie sprawują pieczę nad młodymi ludźmi, zaszczepiają w nich potrzebę poznawania świata, służąc przy tym swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas dzisiejszego spotkana Dyrektor Szkoły Piotr Kaczor podziękował nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej wręczając im wyróżnienia i nagrody.

    W wydarzeniu uczestniczyli również Wicestarosta Paweł Szuber, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego Jan Kuźmiński oraz Radny Rady Powiatu Choszczeńskiego, a zarazem prezes szkolnego ogniska Związku Nauczycielstwa Zawodowego Roman Naskręt.

    Drodzy Nauczyciele dziękujemy i życzymy miłego świętowania!

  • „Warszawa da się lubić...”

        Korzystając z projektu Poznaj Polskę, wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie już o 5 rano 11 października wyruszyli z Choszczna z przewoźnikiem PKL Jacek T. J. Majchrzak. Pierwszego dnia zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, Archikatedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomniki Małego Powstańca i  Jana Kilińskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Teatr Wielki Opery i Baletu oraz Łazienki Królewskie. Było to wspaniałe przeżycie, które zapewniła nam cudowna pani przewodnik Monika Kieca. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do hotelu O3 na Mokotowie. Zmęczeni bardzo, ale w dobrych nastrojach, wyczekiwaliśmy kolejnych atrakcji wycieczki.

        Drugiego dnia udaliśmy się na Cmentarz Powązkowski, widzieliśmy autentyczny fragment muru getta warszawskiego, zwiedziliśmy Muzeum Żydów Polskich Polin, Zamek Królewski, Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, pomnik Syrenki nad Wisłą. Ostatnią atrakcją dnia był spektakl w Teatrze Ateneum pt. Kasta la Vista. Znani aktorzy Artur Barciś i Krzysztof Tyniec zapewnili nam rozrywkę na wysokim poziomie i dostarczyli niezapomnianych emocji.

        Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki i podziwialiśmy panoramę naszej stolicy. Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

  • Opera z klasą

    W ramach projektu "Opera z klasą"  dofinansowanego   przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  uczniowie naszej szkoły z klasy 4c/4lo,3c lo z koordynatorkami Joanną Kolendą i Elżbietą Lipińską, uczestniczą w spektaklu "Mały Książę" w Opera na Zamku w Szczecinie.

  • Fit Kiermasz

    Uczniowie klas 2TG i 3TG (grupy Pani Moniki Parus) dziękują społeczności szkolnej za wsparcie Fit Kiermaszu. Pozyskane środki uczniowie przekazali na zakup sprzętu, który wykorzystają na zajęciach praktycznych

  • WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    29 i 30 września odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Chęć kandydowania zgłosiły trzy osoby: Małgorzata Zylak z kl. 4 TL/5; Maciej Kiernicki z kl. 2TI oraz Bartosz Nowak z kl. 2TI. Spośród trójki kandydatów niewielką przewagą głosów tytuł Przewodniczącej zdobyła Gosia Zylak, a jej Zastępcą będzie Bartosz Nowak. Serdecznie gratulujemy

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

    Zdjęcia pobrane ze strony: https://www.facebook.com/powiatchoszczenskiPL/

  • Kolejny sukces naszego ucznia Jerzego Ciecierskiego i nauczycielki WOS Pani Emilii Chrustowskiej

    Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi znalazła się w Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim Europejskich Szkół Praworządności RP i otrzymała tytuł brązowej szkoły. 

    Na tytuł ten zapracował swoim sukcesem na Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności nasz tegoroczny maturzysta Jerzy Ciecierski. Uzyskał on tytuł laureata, otrzymał indeks oraz nagrodę rzeczową. Jego opiekunem była Pani Emilia Chrustowska.

    Gratulujemy i życzymy Jerzemu oraz Pani Emilii dalszych sukcesów w nauce i pracy zawodowej.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

    Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie zakończyli kolejny rok nauki. 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i przywitania wakacji. Wzięli w niej udział goście, m.in.: Wicestarosta Choszczeński Paweł Szuber, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Nykiel, Przewodniczący Rady Rodziców Marek Popławski, a wszystkich, zwłaszcza uczniów, serdecznie przywitał dyrektor Mariusz Kloczkowski.

    Decyzją Zarządu Powiatu Choszczeńskiego - 17 uczniom Zespołu Szkół Nr 1 przyznano i wręczono Stypendia Powiatu Choszczeńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2021/2022. Nagrodzeni uczniowie to:

     

    1. Mateusz Siwko – z klasy III c.

    2. Łukasz Kowalski z klasy II a.

    3. Aleksandra Dziedzic z klasy II b.

    4. Nataly Aarts z klasy II b.

    5. Alicja Jabłońska z kl. II b.

    6. Jakub Bielawski z klasy II a.

    7. Dawid Mazurczak z klasy I a.

    8. Maciej Dziechciarewicz z klasy I a.

    9. Maksymilian Okonek z klasy II Technikum, zawód: technik informatyk.

    10. Julia Fornal z klasy I Technikum, zawód: technik logistyk.

    11. Olimpia Jastrzębska z klasy III Technikum, zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych.

    12. Joanna Cymerman z klasy III b.

    13. Małgorzata Strzelczyk z klasy II b.

    14. Kacper Grzebalski z klasy III Technikum, zawód: technik informatyk.

    15. Hanna Rybka z klasy III a.

    16. Michał Kowalczyk z klasy III c.

     

    Uroczyście pogratulowano też uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole:

    - Mateuszowi Siwko z klasy III C Liceum. Uczeń uzyskał najwyższą średnią ocen wśród uczniów liceum - 5,8

    Jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021, 2021/2022, jest typowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023.

    - Maksymilianowi Okonkowi z klasy II Technikum, w zawodzie technik informatyk. Uczeń uzyskał najwyższą średnią ocen wśród uczniów technikum - 5,22

    Jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/2022, jest typowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023.

    Nagrody uczniom wyróżnionym za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję i udział w imprezach artystycznych przyznali także Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Nykiel oraz Proboszcz parafii Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie - ksiądz Karol Wójciak. Otrzymali je: Mateusz Siwko, Hanna Rybka, Nataly Aarts, Jakub Bielawski, Sandra Pawlak, Wiktoria Gotfryd, Zofia Kalinowska i Bartosz Nowak.

    Uczennica Sara Letkomiller, z klasy III Technikum (w zawodzie technik logistyk)

    została wyróżniona za szczególne zaangażowanie w działalność charytatywną na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Otrzymała nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Józefa Leśniańskiego.

    Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Choszcznie Mariusz Kloczkowski przekazał rodzicom uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem listy gratulacyjne.

    Uroczystości towarzyszyły piosenki w wykonaniu podopiecznych Jerzego Januszewskiego: Hanny Matuszczak, Niny Kondeli, Oskara Bajbuły, Michała Kowalczyka i Hanny Rybki, a całość prowadzili uczniowie: Aleksandra Matuszczak i Mateusz Siwko.

     

    Zdjęcia pobrane ze strony: https://www.facebook.com/powiatchoszczenskiPL/

  • Ogólnopolski Konkurs Konstrukcyjny – Fizyka w ruchu

       W dniu 10 czerwca 2022 r. trzy zespoły z naszej szkoły ( klasa 1a, 2a i 2b) wzięły udział w finale "Ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcyjnego – Fizyka w ruchu", organizowanym przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu.

       Zadaniem uczniów było zbudowanie pojazdu napędzanego pułapką na myszy. Nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Niestety nie udało się nam stanąć na podium, ale to nie było istotne. Najważniejsza w konkursie była nauka poprzez zabawę i możliwość zaobserwowania tego, że w konstrukcji nawet najmniejszych projektów ogromne znaczenie mają prawa fizyczne. Emocje, które nam towarzyszyły były nie do opisania. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Za rok na pewno weźmiemy udział w II edycji konkursu. 

     

    Zdjęcia - Mateusz Kuchta

    Opiekun uczniów: Anna Komorowska

  • Wycieczka - Kraków i okolice

    W ramach kampanii „Poznaj Polskę” wraz z „PKL Jacek – J.T. Majchrzak” w dniach 08-10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3a/4,3b/4,3c/4,3d/4,2b/4,2d/4 udali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa i okolic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego Niemiecko-Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Było to wstrząsające przeżycie. Wywarło na nas ogromne i niezapomniane wrażenie. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Kraków. Rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Katedry Wawelskiej. Wraz z przewodnikiem przeszliśmy szlakiem władców Polski. Odwiedziliśmy również podziemia na Wawelu a także zobaczyliśmy Dzwon Zygmunta i oglądaliśmy dostępne zbiory Państwowych Zbiorów Sztuki. Podczas spaceru po średniowiecznych murach obronnych wysłuchaliśmy legendy o smoku wawelskim oraz genezie powstania miasta Krakowa.

    Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i podziwialiśmy królową polskich rzek Wisłę. Następnie przeszliśmy na Rynek Starego Miasta z Kościołem Mariackim. Wysłuchaliśmy hejnału granego z wieży kościoła. Potem udaliśmy się do Muzeum Narodowego w Krakowie. Sukiennice. Mogliśmy tam podziwiać najsłynniejszą kolekcję XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby oraz piękny widok na Krakowski Rynek. Zwiedzając Kraków, tego miejsca nie można pominąć! Spacerując po Rynku Głównym udaliśmy się do Muzeum Książąt Czartoryskich – Oddziału Muzeum Narodowego.  W pałacu muzeum obejrzeliśmy stałą ekspozycję, która prezentuje najcenniejszą w Polsce i jedną z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie znalazły się nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci czy „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta van Rijna, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów czy sztuki użytkowej. To także ogromny zbiór pamiątek prezentujących historię Polski.

    Trzeci i zarazem ostatni dzień, to przede wszystkim powrót do Choszczna, ale i bardzo interesujący przystanek w Kopalni Soli i Muzeum Żup Krakowskich, w którym mogliśmy podziwiać wytwory natury i ludzkiej pracy. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Przybyliśmy do Wadowic, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy dom rodzinny Jana Pawła II oraz prześledziliśmy Jego drogę życiową z Wadowic do Watykanu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pamiątki z czasów młodości i czasów studenckich Papieża. Pobyt w Wadowicach zakończyliśmy degustując „papieskie kremówki”.  Następnie ruszyliśmy w podróż powrotną do Choszczna. Wspaniała organizacja, bezpieczny i wygodny transport, noclegi i wyżywienie były zasługą pani Teresy Majchrzak, której serdecznie dziękujemy.

  • Eliminacje centralne XLV Olimpiady wiedzy i Umiejętności Rolniczych

       W dniach 27-28 maja w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których uczestniczyło 234 uczniów i uczennic szkół z całej Polski. Głównym organizatorem Olimpiady była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, a współorganizatorami 8 uczelni, które prowadzą kierunki rolnicze.

       Treści programowe OWiUR obejmowały 11 bloków tematycznych. Naszą szkołę w bloku Gastronomia reprezentowała Agata Woźniak, absolwentka klasy IVTG. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu przedmiotów gastronomicznych, a także wykonanie 3 zadań praktycznych. W wyniku trudnych zmagań finałowych Agata znalazła się na podium, zajmując III MIEJSCE W KRAJU.  GRATULACJE !!!

       Nagrodą jest indeks na dowolną uczelnię w kraju kształcącą w kierunkach związanych z przemysłem spożywczym oraz zwolnienie z egzaminów zawodowych teoretycznych (te akurat Agata ma już za sobą).

       Opiekunem merytorycznym uczennicy była Pani Katarzyna Gid, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

    Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: link

  • Ogród Dendrologiczny w Przelewicach odwiedziła młodzież klasy II B i II TG (25.05.2022)

    Program wycieczki:

    1. Ognisko przy Mauzoleum i pieczenie kiełbasek.
    2.  Ścieżka dydaktyczna w Ogrodzie Dendrologicznym - uczniowie w zespołach poszukiwali roślin odpowiadających zadanym tematom. Na podstawie przeprowadzonych obserwacji powstały graficzne opracowania w postaci tematycznych plakatów.
    3. Badania wody jeziora, czyli wyławianie organizmów wodnych, ich obserwacja za pomocą sprzętu optycznego
    4. Badania chemiczne jakości wody jeziora – badaliśmy zawartość, np. tlenu, związków azotu, żelaza, fosforu używając specjalnych odczynników.

    Aby przeprowadzić badania wody Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach zabraliśmy z pracowni biologicznej naszej szkoły odpowiedni sprzęt: czerpaki wody, sita, drążki teleskopowe, lupy i binokulary do obserwacji organizmów wodnych, szkło laboratoryjne i oczywiście walizki zawierające zestawy odczynników do chemicznego badania jakości wody.

    Przeprowadziliśmy obserwacje wyłowionych z wody organizmów za pomocą lup i binokularów, Ustaliliśmy, że w wodzie jeziora występuje wiele organizmów roślinnych i zwierzęcych, i jest to woda przeżyźniona, a chemicznie zawiera bardzo dużo żelaza. 

    Zajęcia zakończono sesją zdjęciową wszystkich uczestników wycieczki wraz z Paniami: Katarzyną Gid i Beatą Gawron.

    Polecamy zajęcia w Ogrodzie dendrologicznym, szczególnie gdy kwitną rododendrony!!!

  • Wycieczka do Warszawy

    W ramach programu „Poznaj Polskę” wraz z PKL „Jacek” – J. T. Majchrzak w dniach 11.05. – 13.05.2022 roku uczniowie klasy 2 a, 2 c i 2 d Liceum Ogólnokształcącego udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Placu Piłsudskiego i zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, następnie udaliśmy się spacerem po Krakowskim Przedmieściu do Zamku Królewskiego na zwiedzanie okazałych komnat Zamku. Po obiedzie uczniowie spędzili kilka chwil w centrum Warszawy, m.in. fotografując się przy Pałacu Młodzieży oraz przemierzając alejkami Złotych Tarasów.

    Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, z którym udaliśmy się do Łazienek Królewskich, następnie jadąc Traktem Królewskim dotarliśmy do muzeum Polin, gdzie zapoznaliśmy się z fascynującą historią Żydów. Po wyczerpującym zwiedzaniu udaliśmy się na obiad, a po nim spędziliśmy miło czas na starym mieście.

    Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, a następnie odwiedziliśmy ogrody na dachu pobliskiej biblioteki, gdzie podziwialiśmy widok na Warszawę. W międzyczasie, który pozostał nam przed zwiedzaniem Sejmu, udaliśmy się na spacer brzegiem Wisły i spędziliśmy miło czas nieopodal pomnika Syrenki nad Wisłą. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie, która okazała się ciekawym doświadczeniem, tym bardziej, że udało się spotkać kilku znanych polityków.

    Wspaniała organizacja wycieczki, bezpieczny i wygodny transport oraz doskonały nocleg były zasługą Pani Teresy Majchrzak, której serdecznie dziękujemy.

  • Dni Otwarte

    21 i 22 kwietnia 2022r. przywitaliśmy w naszych progach ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie na rok 2022/23.

     Odwiedzając poszczególne klasy, młodzież mogła porozmawiać z opiekunami i uczniami różnych typów szkół.

     Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminie!

    Zapraszamy do fotorelacji.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P