• Akcja „Napisz Hymn”

  • STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA UCZNIÓW

       6 lutego 2020 roku odbyło się w Szczecinie uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W Tym roku takie wyróżnienie otrzymało ponad 180 uczniów z naszego województwa. Miło nam poinformować, że w tym zaszczytnym gronie znalazło się, aż 5 naszych uczniów tj: Weronika Milewska z klasy IV TG, Wasiak Dominika z II TL, Drewke Agnieszka z III TE, Tomasz Wróblewski z III LO b oraz Bartłomiej Popławski z II Ti.

       Stypendium Prezesa Rady  Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden – najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Serdecznie gratulujemy!

    I.Klimkowska

  • Damian finalistą konkursu

    11 grudnia 2019 roku Damian Naradzynkowski z klasy III Technikum Ekonomicznego reprezentował naszą szkołę w konkursie 15 lat Polski w Unii Europejskiej ogłoszonym przez Kuratorium w Szczecinie. Damian został finalistą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Szkolny Klub Europejczyka

  • Maria Dąbrowska i jej związki z Choszcznem

       Dnia 11 grudnia 2019 roku, o godzinie 12:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie odbyło się spotkanie, na którym rozstrzygnięto konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pod tytułem: „Maria Dąbrowska i jej związki z Choszcznem”. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody w formie bonów podarunkowych, które można zrealizować w księgarni „Pegaz” lub w sklepie „E-cho”. Pierwsze miejsce ex aeqvo zajęły: uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego, Paulina Kwapisiewicz z klasy III C LO oraz Hanna Rybka z klasy I A LO. Natomiast trzecie miejsce przyznano uczniowi klasy I C LO, Mateuszowi Siwko. Wyróżnienie otrzymała uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich, Weronika Rusiecka z klasy II TH.
       Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera i poczęstunek. Po omówieniu najlepszych prezentacji multimedialnych, odbył się quiz przy użyciu aplikacji Kahoot, na temat związków Marii  Dąbrowskiej z Ziemią Choszczeńską. Każdy z uczestników przy pomocy telefonów komórkowych starał się osiągnąć jak najlepszy wynik. Uzyskała go uczennica naszej szkoły, Hanna Rybka. Organizatorzy spotkania zadbali o prezent, którym był koszyczek słodkości.
       Warto było podjąć wysiłek, zgłębić wiedzę, zapoznać się z tą częścią biografii Marii Dąbrowskiej, która związana jest z naszym miastem i poczuć smak zwycięstwa, zgodnie z sentencją widniejącą na Sztandarze Szkoły: „Sapere aude” - „Miej odwagę być mądrym” (maksyma oświeceniowa Korpusu Kadetów).

    Paulina Kwapisiewicz, uczennica klasy III C

  • Sztuka wypowiedzi. Jak mówić do rzeczy i do ludzi?

       9 grudnia klasa I C/4 wybrała się do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie na wykład i prezentację, które przygotował Stanisław Heropolitański – znany lektor, prezenter telewizyjny i pracownik Książnicy.
       Cele wystąpienia pana Stanisława były jasno określone - „Wobec zanikającej umiejętności bezpośredniego komunikowania się ludzi zarówno na poziomie werbalnym, jak i niewerbalnym, także umiejętności prawidłowego i poprawnego formułowania myśli i ich skutecznego przekazywania, autor prelekcji nieskromnie podjął próbę uzupełniania tych niedostatków. Wykład obejmuje przedstawione na poziomie podstawowym, w sposób zrozumiały, poparty doświadczeniem zawodowym, zagadnienia z zakresu mowy ciała, autoprezentacji, retoryki, sprawności i poprawności językowej”.
       Podczas zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak przygotowywać się do wygłaszania wypowiedzi, jak pracować głosem, aby osiągnąć zamierzony skutek, a także jak panować nad mimiką twarzy i gestykulacją ciała.
       Zajęcia były bardzo ciekawe i z pewnością pomogą licealistom dobrze prezentować swoja wiedzę.

     

  • Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Nr 1

       Jak co roku, w Zespole Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego, przeprowadzane były od września eliminacje szkolne do wielu olimpiad i konkursów. Również w tym roku, nasi uczniowie brali udział w Olimpiadze Wiedzy o Unii Europejskiej ”Gwiezdny Krąg”. Naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowali uczniowie: Estera Purcelewska, Nikodem Rożek, Damian Naradzynkowski, Hanna Rybka, Marianna Pietkiewicz, Małgorzata Hładoniuk. 
       W konkursie ogłoszonym przez Kuratorium w Szczecinie ”15 lat Polski w Unii Europejskiej” do etapu wojewódzkiego zakwalifikowany został Damian Naradzynkowski, który 11 grudnia będzie walczył o tytuł laureata oraz cenne nagrody. 
       W dniu 6 grudnia uczniowie: Hanna Rybka, Anastazja Janik, Julia Tyc, Damian Naradzynkowski, Marianna Pietkiewicz, Kinga Karbowska, Olimpia Jastrzębska, Lena Baczyńska, Estera Purcelewska, Magdalena Grodzicka i Damian Wilczyński reprezentowali szkołę podczas IV Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – etap wojewódzki. Miło nam jest poinformować społeczność szkolną, iż Damian i Marianna zakwalifikowali się do etapu centralnego w Warszawie, który odbędzie się w dniach 20-21 marca 2020 r. Należy dodać, iż nasza szkoła bierze udział w tej olimpiadzie od samego początku i po raz trzeci nasi uczniowie będą uczestniczyć w eliminacjach szczebla centralnego. Wcześniej byli to uczniowie: w roku 2017 Anna Milewska i Marta Sowa, w roku 2019 Damian Naradzynkowski. 
    Mariannie i Damianowi życzymy samych sukcesów i gorąco im kibicujemy.

    Szkolny Klub Europejczyka 

  • Olimpiada Wiedzy o AIDS

       5 grudnia miał miejsce powiatowy etap Olimpiady Wiedzy o AIDS, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły – Oliwia Jadrysiewicz z klasy I B/4 oraz Mateusz Siwko z klasy I C/4.
       Miło jest ogłosić, iż Oliwia Jadrysiewicz zajęła III miejsce!
       Uczniów przygotowywała pani Marta Staniewska.

    Gratulujemy!!!

  • Zawsze gotowi, zawsze blisko – Wojska Obrony Terytorialnej

    3 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z założeniami organizowanych w Polsce szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej, które zaprezentował major Leszek Jabłko, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie, którą dowodzi pułkownik Grzegorz Kaliciak, autor książek pt. „Karbala. Raport z obrony City Hall” oraz „Afganistan. Odpowiedzieć ogniem (prawdziwa historia działań 17 Brygady”, a także konsultant wojskowy i statysta przy produkcji filmu fabularnego pt. „Karbala”.

    Główne cele działalności WOT opierają się na:
    ochronie ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacji ich skutków, ochronie mienia, akcjach poszukiwawczych oraz ratowaniu, ochronie zdrowia i życia ludzkiego,
    ochronie społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji,
    szerzenie w społeczeństwie idei wychowania patriotycznego.

    Prowadzący przedstawił również zasady wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej oraz atuty bycia „Terytorialsem”.

    Spotkanie zorganizował pan Roman Majerczyk

  • Młodzieży Czytanie

    20 listopada uczennice naszej szkoły – Julia Kraszewska, Zuzanna Michalak oraz Amelia Neryng, brały udział w akcji Młodzieży Czytanie, organizowanej przez Kuratorium Oświaty oraz Książnicę Pomorską w Szczecinie. Zadaniem uczestników z 18 zachodniopomorskich szkół było artystyczne odczytanie przydzielonego fragmentu jednej z nowel wytypowanych do Narodowego Czytania 2019. Naszej szkole przypadł fragment Rozdziobią nas kruki i wrony... Stefana Żeromskiego.

    Uczennice przygotowały się bardzo ładnie, ich wystąpienie wywołało oczekiwaną u słuchaczy zadumę.

    Podczas wydarzenia w Książnicy Pomorskiej wspólnie z uczniami i nauczycielami Nowele polskie czytali: ksiądz Maciej Czaczyk (piosenkarz i gitarzysta, laureat drugiej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” z 2011 roku), Joanna Skonieczna (dziennikarka radiowa, kierownik Redakcji Publicystyki w Polskim Radiu Szczecin) oraz Dariusz Baranik (dziennikarz, prezenter, wydawca, a także Sekretarz Programu TVP3 Szczecin; gospodarz programu „Kronika”).

    http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/iv-edycja-akcji-mlodziezy-czytanie-w-szczecinie/

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ

    W środę 16.10.2019 roku wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą. Oprócz nas w spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Zamęcinie, Suliszewie oraz zespołów Szkół Nr 2 i nr 3.

    Autor ma 29 lat i mieszka w Gdańsku wraz ze swoja dziewczyną. Przez około 20 lat swojego życia był uzależniony od gier komputerowych. Chcąc dokładnie przedstawić powagę tego problemu, napisał książkę pt. ,,Komputerowy ćpun”, o której ciekawie opowiadał. Oprócz niej przedstawił także inne swoje dzieła: „Trener marzeń” oraz ,,Kosmiczne bobry i zemsta księżycowej szarańczy’’.

    Spotkanie zaczęło się od luźnej pogadanki, podczas której autor bardzo szybko nawiązał z nami świetny kontakt. Po nieopiewającym w życiowe mądrości wstępie, pan Krzysztof płynnie przeszedł do poważniejszych tematów związanych stricte z uzależnieniami od gier cyfrowych oraz mobilnych urządzeń komunikacyjnych. Otworzył on nam oczy na jeden z największy problemów współczesnej młodzieży i dał nam wiele rad jak wyjść z uzależnień.

    Kiedy nawiązywał do książki o marzeniach, wygłosił motywacyjną przemowę. Opowiadając, zdecydowanie wzbudził w słuchaczach ciekawość. Pokazał, że nie należy bać się wychodzić ze swojej stery komfortu, ale dążyć do zrealizowania swoich celów oraz planów.

    Spotkanie bardzo nam się podobało, szczególnie niecodzienny strój oraz rekwizyty, które nadały spotkaniu wyjątkowego charakteru. W celu upamiętnienia tego wydarzenia, wybrani przedstawiciele naszej szkoły udali się do pana Piersy, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie, wręczyć kwiaty oraz wziąć autografy dla czytelników szkolnej biblioteki, w której ta książka jest dostępna.


    Kinga Miszczak
    Amelia Neryng
    Dominika Dziechciarz
    Małgorzata Garbicz
    Zuzanna Kozłowska
    Olimpia Cieślińska
    Oliwia Jadrysiewicz
    Jakub Maślak
    Bruno Fidos
    Michał Urbanowicz

  • Przetrwać zimę

       Samorząd Uczniowski naszej szkoły po raz kolejny pomaga zwierzakom przetrwać zimę. Od połowy października zbieraliśmy karmę oraz koce i inne ciepłe rzeczy potrzebne do ocieplenia psich bud.Do akcji włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół nr 1.

       Zebraliśmy 170 kg karmy, która napełni brzuszki podopiecznych schroniska w Choszcznie, a koce i inne ciepłe rzeczy ogrzeją budy czworonogów - dając im namiastkę utraconego niegdyś domu.

    Dziękujemy z całego serca.

    Magdalena Paprota

  • Spotkanie z Akademią Morską

    18 listopada w ramach współpracy Zespołu Szkół Nr 1 z Akademią Morska młodzież z trzech klas Technikum Informatycznego i Logistycznego wzięła udział w bardzo ciekawych pokazach. Podczas spotkań wykładowcy z wydz. Informatyki, Geodezji i Kartografii oraz Geoinformatyki zapoznali naszych uczniów z najnowszymi programami i urządzeniami wykorzystywanymi na różnych stanowiskach pracy w branży informatycznej, geodezji czy logistyce. Na zajęciach wykorzystano m.in drony, skanery 3D, sprzęt do przetwarzania materiałów audio i obrazów, okulary wirtualnej rzeczywistości, sprzęt do mechatroniki, czy np. generator piorunów. Młodzież mogła nie tylko zobaczyć, jak wyglądają nowoczesne urządzenia, ale też poćwiczyć ich zastosowanie w praktyce. W planach mamy kolejne zajęcia, tym razem z programowania, zarządzania gestami oraz zarządzania projektem informatycznym w metodyce SCRUM.

    Iwona Klimkowska

  • Konkurs szkolny

    12 listopada odbył się szkolny konkurs nt. wiedzy o historii szkoły i jej patronie Bolesławie Krzywoustym, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. 
    Pytania przygotował Tomasz Wróblewski z kl. 3B i Małgorzata Zylak z kl. 1TL, 
    a nad poprawnością merytoryczną czuwała pani A. Pol- Dąbrowska, której serdecznie dziękujemy.
    Wyniki konkursu:
    I miejsce Sandra Bilińska z  kl.2A, 
    II miejsce Cyprian Guzek z kl. 1A/gimn., 
    III miejsce Karolina Przygońska z kl.3 A. 
    Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie konkursu.
    Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

  • „Mojej Ojczyźnie” - obchody Święta Niepodległości w ZS 1

    Jak co roku, społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie upamiętniła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, włączając się w akcję zaproponowaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „ Dzień dla Niepodległej” i wspólnego odśpiewania pełnego tekstu hymnu narodowego.

    Z tej okazji przygotowano uroczysty apel, przybliżający historię najtrudniejszego okresu w dziejach naszej Ojczyzny. Tłem do refleksji były najpopularniejsze polskie pieśni patriotyczne związane z tym czasem, odśpiewane przez szkolny chór, prowadzony przez pana Jerzego Januszewskiego. Zebrani uczniowie oraz nauczyciele chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu.

    Takie wydarzenia skłaniają nas do przemyśleń na temat znaczenia patriotyzmu i wolności w obecnych czasach. Przywołując słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej:

    „Ojczyzna – zwykłe słowo, a tyle znaczy...”

    zastanówmy się nad ich sensem.

    Dziękujemy gospodarzom szkoły, klasom: IC/4, I TG/TM/4, za przygotowanie i oprawę uroczystości. A wychowawczyniom, paniom Joannie Kolendzie i Annie Komorowskiej oraz panu Jerzemu Januszewskiemu, za czuwanie nad całością.

  • Warsztaty Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie - Wystąpienia publiczne – jak nie dać się tremie?

    7 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla maturzystów „Wystąpienia publiczne – jak nie dać się tremie?, które poprowadził pan Łukasz Tłustochowicz, przedstawiciel Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie.

    W swoim wystąpieniu prowadzący poruszył temat właściwego przygotowania się do wystąpień publicznych, które potrafią być stresujące, a uczniów klas maturalnych czekają przecież egzaminy ustne. Zwrócił uwagę na zasady doboru stroju, postawę ciała, gestykulację, mimikę twarzy oraz ich znaczenie w interakcji mówca-słuchacz. Zaprezentował ciekawe techniki i sposoby ukrywania stresu oraz wzbudzania zainteresowania u odbiorcy. Podsunął także kilka pomysłów na dobre przygotowanie prezentacji.

    Pan Łukasz podkreślił również, jak wiele zależy od naszego przygotowania się do wystąpienia, bo z pozoru nieistotne czynniki mogą pomóc w odniesieniu sukcesu, bądź doprowadzić do porażki.

  • Akcja czytaj.pl

     

     

    Już w listopadzie odbędzie się trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo Czytaj PL. Dzięki akcji uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, czytelnicy na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek.

    Podobnie jak w ubiegłych latach, bardzo ważnym elementem projektu jest zaangażowanie uczniów do promocji czytelnictwa wśród swoich rówieśników. W tym roku zrekrutowano uczniów szkół średnich, którzy otrzymają koszulkę z kodem dającym w listopadzie dostęp do 12 bestsellerów i dzięki temu staną się „mobilną wypożyczalnią książek” dla swoich koleżanek i kolegów. Koszulkę do tegorocznej edycji „Upoluj swoją książkę” zaprojektował sam Jan Kallwejt!

    W naszej szkole codziennie widoczni będą Ambasadorowie – szukajcie ich, skanujcie kody i czytajcie!

    Tegoroczne lektury:

    ⚡️„Chrobot” – Tomasz Michniewicz (Wydawnictwo Otwarte)

    ⚡️„Mit motywacji” – Jeff Haden (Wydawnictwo Marginesy)

    ⚡️„Skaza” Robert Małecki (Czwarta Strona)

    ⚡️„Nikt nie idzie” – Jakub Małecki (Wydawnictwo SQN)

    ⚡️„Jeszcze się kiedyś spotkamy” – Magdalena Witkiewicz (Wydawnictwo FILIA)

    ⚡️„Patolodzy” – Paulina Łopatniuk (Wydawnictwo Poznańskie)

    ⚡️„Ucho igielne” – Wiesław Myśliwski (Wydawnictwo Znak)

    ⚡️„Pianie kogutów, płacz psów” – Wojciech Tochman (Wydawnictwo Literackie)

    ⚡️„Listy zza grobu” – Remigiusz Mróz (Wydawnictwo FILIA)

    ⚡️„Okrutny książę” – Holly Black (Wydawnictwo Jaguar)

    ⚡️„Historia bez cenzury 4” – Wojciech Drewniak (Znak Horyzont)

    ⚡️„Dziewczyna o czterech palcach” – Marek Krajewski (Wydawnictwo Znak)

  • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

    UCZNIOWIE  ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH  DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  WOJEWÓDZTWA ZACHODNOPOMORSKIEGO

    REJON:   POWIAT CHOSZCZEŃSKI

    Uczniowie przystępujący do konkursu muszą mieć legitymację szkolną oraz czarny długopis.

    Niestawienie się ucznia na eliminacje w terminie przeprowadzania konkursu oraz zgłoszenie się w innym niż wyznaczone przez organizatora miejscu, pozbawia ucznia możliwości uczestniczenia w konkursie.

    KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
    18 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Baczyńska Oliwia
    2.Urbanowicz Adam
    3.Tomaszczuk Filip
    4.Furs Emilia Anna
    5.Jaskulski Michał Jan
    6.Matuszczak Hanna
    7.Aarts Nataly
    8.Dziedzic Aleksandra
    9.Jastrzębska Zuzanna Róża
    10.Jurkiewicz Hanna Ida
    11.Rynkiewicz Wiktoria
    12.Ciosmak Kornelia
    13.Dziewulski Bartosz
    14.Michta Amelia
    15.Kucharczyk Zuzanna 
    16.Budny Wojciech
    17.Wąż Joanna
    18.Kiełducka Milena
    19.Kamińska Zuzanna
    20.Krzyżanowska Zuzanna
    21.Lipińska Iga
    22.Wojtal Kacper
    23.Kurlej Wiktoria
    24.Strzelczyk Maria Magdalena
    25.Kałka Agnieszka
    26.Bielawski Jakub
    27.Wierucki Jakub Adam

    KONKURS Z MATEMATYKIa
    19 listopada 2019 r. godz. 14.00, sala nr 1
    1.Stachnik Oliwia
    2.Kiełbasa Karina
    3.Jasiukiewicz Michał
    4.Kamiński Jakub
    5.Furs Emilia Anna
    6.Ciołczyk Oliwier
    7.Siekacz Miłosz Wojciech
    8.Kuchta Mateusz
    9.Koziorowski Szymon
    10.Słotwińska Nadia
    11.Majko Julia
    12.Grabowicz Maciej
    13.Pańka Samuel
    14.Nowak Mikołaj
    15.Kiełducka Milena
    16.Maj Gabriel
    17.Wojtal Kacper
    18.Piwowar Amanda
    19.Pilżys Pola
    20.Strzelczyk Maria Magdalena
    21.Bielawski Jakub
    22.Wierucki Jakub

    KONKURS HISTORYCZNY
    20 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Kasprzak Rafał
    2.Kamiński Jakub
    3.Mazurczak Dawid Jan
    4.Szymczak Jakub Bogumił
    5.Kardas Julia
    6.Szuba Ireneusz Łukasz
    7.Ciosmak Kornelia
    8.Rzeźniewski Bartosz
    9.Dziewulski Bartosz
    10.Wszędybył Marcin
    11.Ławniczak Paweł Adam
    12.Drzewoszewski Nikodem
    13.Stasiak Jakub
    14.Strzelczyk Maria Magdalena
    15.Domerecka Maja Weronika
    16.Bielawski Jakub
    17.Mazur Filip Maciej

    KONKURS JEZYKA NIEMIECKIEGO
    21 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Krzywański Sebastian Edward
    2.Nowak    Kacper Alan
    3.Chojnacki Wiktor
    4.Kacprzak Maja 
    5.Dziedzic Aleksandra
    6.Szuba Ireneusz Łukasz
    7.Ciosmak Kornelia
    8.Siekierzycka Izabela
    9.Meissner Marek
    10.Kowalczyk Wojciech
    11.Lipińska Iga
    12.Płaksej Patryk Karol

    KONKURS CHEMICZNY
    22 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Kiełbasa Karina
    2.Siwko    Barbara Krystyna
    3.Jankowska Iga
    4.Zajkowska Wiktoria
    5.Szuba    Ireneusz Łukasz
    6.Kosiński Alan
    7.Micianiec Piotr
    8.Maj Gabriel
    9.Płaksej Patryk Karol

    KONKURS GEOGRAFICZNY
    25 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Stachnik Oliwia
    2.Kiełbasa Karina
    3.Jasiukiewicz Michał
    4.Kasprzak Rafał
    5.Mazurczak Dawid
    6.Bartosik Mateusz Karol
    7.Guzowska Emilia Łucja
    8.Szuba    Ireneusz Łukasz
    9.Haptar Agnieszka
    10.Ciosmak Kornelia
    11.Pudrzyński Michał
    12.Grabowicz Maciej
    13.Budny Wojciech
    14.Nowak Mikołaj
    15.Kraszewski Wiktor
    16.Kaźmierczak Amelia Barbara
    17.Żabierek Olga
    18.Stasiak Jakub
    19.Barna Maria Magdalena
    20.Kałka Agnieszka
    21.Strzelczyk Maria Magdalena

    KONKURS FIZYCZNY
    26 listopada 2019 r. godz. 14.00, sala nr 1
    1.Janczak Weronika
    2.Kiełbasa Karina
    3.Jasiukiewicz Michał
    4.Urbanowicz Adam
    5.Dziczkiewicz Jakub Kacper
    6.Kobierzewski Maciej Karol
    7.Szuba    Ireneusz Łukasz
    8.Nowak Mikołaj
    9.Maj Gabriel
    10.Płaksej Patryk

    KONKURS Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
    27 listopada 2019 r. godz. 14.00 sala nr 1
    1.Szymczak Jakub Bogumił
    2.Kucharski Wojciech
    3.Guzowska Emilia Łucja
    4.Emilianowicz Jakub

    KONKURS BIOLOGICZNY
    28 listopada 2019 r. godz. 14.00 sala nr 1
    1.Uryszek Liliana
    2.Kałążna Julia Maja
    3.Gospodarowicz Hanna
    4.Smoczyk Jan
    5.Dziedzic Aleksandra
    6.Kowalski Łukasz Karol
    7.Micianiec Piotr
    8.Ciosmak Kornelia
    9.Haptar Agnieszka
    10.Jakubowska Natalia
    11.Michta Amelia Aleksandra
    12.Przybylak Ewa
    13.Łuciów Marianna Krystyna
    14.Panowicz Marta
    15.Pater Jakub
    16.Pilżys Pola

    KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
    29 listopada 2019 r. godz. 14.00,  sala nr 1
    1.Kamiński Jakub
    2.Kisała Marcel
    3.Furs Emilia Anna
    4.Jastrzębska Zuzanna Róża
    5.Kobeszko Piotr Antoni
    6.Buduj    Anna
    7.Okupna Oliwia
    8.Dziewulski Bartosz
    9.Sobierajski Tomasz
    10.Okoń    Filip
    11.Sosnowski Patryk Cezary
    12.Budny Wojciech
    13.Kruszka Michał
    14.Krzyżanowska    Zuzanna
    15.Ziółkowski Daniel Kamil
    16.Pater Jakub
    17.Sumara Zuzanna
    18.Włoszczyk Zuzanna
    19.Tomasiak Alicja Hanna

  • Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Nr 1

        16 i 17 października naszą szkołę odwiedzili uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z  Recza, Sławęcina, Korytowa, Chrapowa, Łaska, Bierzwnika, Drawna, Suliszewa, Krzęcina, Zamęcina, Będargowa, Zieleniewa oraz Choszczna. Celem ich wizyty było zapoznanie się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie.

        Nauczyciele oraz uczniowie „Chrobrego” przygotowali atrakcyjne prezentacje zawodów: technik mechanik, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk.
    Przybliżali odwiedzającym  zasady oraz atuty uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Przyszli absolwenci podstawówek mogli dowiedzieć się także, jakie projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Powiatu Choszczeńskiego, są realizowane w naszej szkole.

        Nasi goście odwiedzili również pracownie dydaktyczne – chemiczną, biologiczną oraz językowe, a także Warsztaty Szkolne w Raduniu.
        Dziękujemy wszystkim zaproszonym  za odwiedzenie nas. Mamy nadzieję, że były to niezapomniane chwile, które ostatecznie przekonały Was do wyboru "Chrobrego" jako miejsca kontynuacji nauki.

  • Żywa lekcja historii w Zespole Szkół nr 1

       

    10 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność i okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, którą poprowadził zespół Teatru Historycznego (www.teatrhistoryczny.pl).

       Krzysztof Górecki oraz jego ekipa zabrali nas w okres XIX wieku, czyli epokę Napoleona, Tadeusza Kościuszki, czas powstań, zaborów oraz emigracji. W bardzo przystępny i atrakcyjny sposób panowie przedstawili historię umundurowania polskiego oraz ewolucję rozwoju broni. Nie zabrakło również dziewiętnastowiecznej polszczyzny, która w pełni zobrazowała ducha tamtej epoki.

       W prezentacji czynny udział brali uczniowie, którzy przeobrażali się w kosynierów, oficerów, a przy podsumowaniu lekcji, nawet w samego Marszałka Józefa Piłsudskiego.

       Autor zajęć sam słusznie zapewnia, że: „Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego, to zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem i umundurowaniem. W trakcie zajęć dzieci i młodzież utrwala i zdobywa wiedzę historyczną, a przy okazji świetnie się bawi.

       Gromkie brawa, które wybrzmiały na zakończenie, są doskonałym tego dowodem.

  • Europejski Dzień Języków

    26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował quiz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych dla klas pierwszych naszej szkoły. Pytania przygotował Tomasz Wróblewski z klasy 3b wraz z Małgorzatą Zylak z klasy ITL/5. 
    W konkursie brali udział przedstawiciele poszczególnych klas i rozwiązywali zadania w parach. 
    Rywalizacja była bardzo zacięta i liczył się każdy punkt. 
    Na zwycięzców czekały nagrody.
    Serdecznie dziękujemy pani A. Adamiak oraz pani A. Soczówce za pomoc merytoryczną.

    Wyniki wśród klas pierwszych po szkole podstawowej:
    1 MIEJSCE: Magdalena Grodnicka i Darko Franiak z kl. I C
    2 MIEJSCE: Dominik Butryn i Daniel Kalupa z kl. I A
    3 MIEJSCE: Filip Florczak i Kamil Kunowski z kl. I B

    Wyniki wśród klas pierwszych po gimnazjum:
    1 MIEJSCE:  Katarzyna Czyż i Julia Tyc z kl. I C
    2 MIEJSCE: Mateusz Dobrodziej i Mateusz Trot z kl. I TI
    3 MIEJSCE: Mikołaj Kondela i Michał Różański z kl. I A

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach !!!

strona:

Dane teleadresowe

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
    ul. Bolesława Chrobrego 31 A
  • Tel/fax (95) 765 24 96
    Tel (95) 765 22 42

ePUAP E.S.P