NASZE SPOTKANIA Z WYKŁADOWCAMI ZACHODNIOPOMORSKIEGO UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNEGO

12 czerwca 2015 r. kolejna grupa uczniów, tym razem  z klas I TL i I Ti pod opieką pedagoga i wychowawców uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w ramach Programu Rozwojowego przygotowanego przez tę uczelnię. Cykliczne wyjazdy na szczecińskie uczelnie mają na celu rozwijanie zainteresowań i motywacji do nauki naszych uczniów oraz pogłębianie ich wiedzy na temat kierunków kształcenia oferowanych przez uczelnie wyższe z naszego regionu. Jest to jedno z głównych zadań, jakie postawiliśmy sobie w związku z wdrożeniem szkolnego programu orientacji zawodowej.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną Wydziału Informatyki ZUT, którą zaprezentował dr inż. P. Piela, a następnie wysłuchali wykładu dr inż. Marcina Plucińskiego pt. „Czy sztuczna inteligencja zastąpi inteligencję ludzką?”. To przedsięwzięcie cieszy się w naszej szkole sporym zainteresowaniem i dlatego zamierzamy je kontynuować w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie sami wybierają sobie tematykę wykładu, w którym chcą uczestniczyć. Każdy nasz wyjazd to nowa wiedza i nowe doświadczenia, które mamy nadzieję zaowocują zwiększoną chęcią do nauki i przygotowania się do egzaminu maturalnego na tyle dobrze, aby w niedalekiej przyszłości zasiąść w salach akademickich. Tego życzymy naszym licealistom i tegorocznym maturzystom, którzy już za chwilę będą szukać swojego miejsca na uczelniach wyższych. Mamy nadzieję, że spośród szerokiej gamy kierunków wybiorą także te oferowane przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, który jak usłyszeliśmy podczas spotkania swój program dydaktyczny realizuje we współpracy z pracodawcami. Takie rozwiązania przynoszą studentom wymierne korzyści w postaci staży, a potem upragnionego miejsca pracy. Zachęcam gorąco naszych uczniów, aby w obecnej sytuacji na rynku pracy decydując się na studia wyższe rozważyli wybór kierunków technicznych.

Iwona Klimkowska