Warsztaty szkolne

Warsztaty szkolne stanowią bazę praktycznej nauki zawodu dla uczniów technikum samochodowego. Warsztaty znajdują się w oddalonym od Choszczna o 7 km Raduniu. Szkoła zapewnia uczniom transport na zajęcia. Oprócz zajęć praktycznych realizowane są zajęcia specjalizacyjne i przedmiot pracownia techniczna w klasie czwartej. Poza specjalistycznymi stanowiskami istnieje pracownia komputerowa z dostępem do Internetu. Na poszczególnych działach uczniowie mają możliwość zdobywania umiejętności z zakresu: - obróbki ręcznej - obróbki skrawaniem - obróbki plastycznej i cieplnej - spawania elektrycznego i gazowego - diagnostyki samochodowej - szeroko pojętej obsługi samochodu - naprawy pojazdów samochodowych.

► Inwestycja w szkolnictwo zawodowe

Od listopada uczniowie szkół zawodowych w Zespołach Szkół Nr 1 w Choszcznie będą zdobywają kwalifikacje w zmodernizowanych i wyposażonych w nowoczesny park maszynowy warsztatach szkolnych.
Powiat Choszczeński otrzymał dofinansowanie na rozbudowę i doposażenie warsztatów w Choszcznie i Raduniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna, działanie 9.8 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego. Umowę w tej sprawie podpisali: Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz, Wicestarosta Wioletta Kaszak, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.
Całkowita wartość obu projektów: 8 366 141,98 zł. Kwota dofinansowania wynosi: 7 111 220,67 zł.

Z obiektu ZS Nr 1 korzysta 160 uczniów w zawodach technik logistyk oraz technik mechanik.

Obok prac budowlano - modernizacyjnych (m.in. rozbudowa, termomodernizacja i dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych) obiekt został doposażony w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie pracowni:

- w warsztatach  ZS Nr 1 -  logistycznej (25 stanowisk pracy) oraz pracowni dla zawodu technik mechanik (m.in. w 6 stanowisk do spawania elektrodą otulinową, 6 wyciągów spawalniczych, 13 kabin spawalniczych, 6 spawarek elektrodowych oraz praski montażowe). Łączna kwota zakupów wyposażenia to 324 467,85 zł;

źródło: powiatchoszczno.pl