Kacper Kotarski przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta

Dnia 25.05.2016 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta. Nasza szkoła ma największą ilość reprezentantów, którzy od samego początku aktywnie zaznaczyli swoją obecność. Większością głosów młodzi radni funkcję przewodniczącego powierzyli Kacprowi Kotarskiemu, na co dzień uczniowi klasy III Technikum Gastronomicznego. Wiceprzewodniczącymi rady zostali Klaudia Duchnicz z klasy I A LO oraz Jakub Chrzanowski z klasy I B LO, natomiast sekretarzem Joanna Wels z klasy I Technikum Ekonomicznego.

Kacper, mimo że sam zgłosił swoja kandydaturę na przewodniczącego MRM, był zaskoczony ogromnym poparciem (otrzymał 17 z 20 głosów). Chwilę po objęciu urzędu udzielił wywiadu Panu Tadeuszowi Krawcowi z Wydziału Promocji Urzędu Miasta:

Kacper: Jestem choszcznianinem od urodzenia, uczę się w Technikum Gastronomicznym Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie, a w weekendy bronię bramki Korony Raduń. Myślę, że w środowisku jestem dobrze znany, a to powinno mi pomóc w sprawnym działaniu rady. Pomysłów na to, żebyśmy byli dobrze postrzegani mam dużo, ale o konkretach porozmawiamy dopiero na drugiej sesji. Omówimy je najpierw we własnym gronie, a dopiero potem ogłosimy wszystkim.

Pełny skład Młodzieżowej Rady Miasta liczy 21 członków, nasi uczniowie mają największą ilość mandatów. Sa to: Jakub Chrzanówki (IB), Klaudia Duchnicz (IA), Krystian Gliński (IA), Mateusz Kończalik (IITS), Kacper Kotarski (III TG), Dariusz Mazur (II TS), Paskal Raczek (IA), Joanna Wels (ITE).

Młodym radnym życzymy samych sukcesów!!!

red. Mariola Pieśkiewicz

źródło: www.choszczno.pl