Targi edukacyjno-zawodowe "SZKOŁA ZAWÓD PRACA" 15 luty 2018

15 lutego w kawiarence Zespołu Szkół  Nr 1 w Choszcznie odbyły się targi edukacyjno-zawodowe. Jest to jedno z tych przedsięwzięć, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych. Tegoroczne targi odbywające się pod hasłem: „Szkoła, zawód, praca” cieszyły się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Jak co roku prezentowane stoiska tłumnie odwiedzali zarówno uczniowie rozpoczynający naukę, jak i tegoroczni maturzyści. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele uczelni wyższych, szkól policealnych i instytucji doradztwa zawodowego z naszego regionu. Podczas targów odbyły się także warsztaty edukacyjne dla uczniów z klas III D LO i II Technikum Informatycznego nt. wybór przyszłego zawodu, a mój typ temperamentu. Uczelnie przyciągały uwagę specjalnie przygotowanymi konkursami i zabawami tematycznymi. Targi to nie jedyna forma wsparcia młodzieży w zaplanowaniu kariery edukacyjno-zawodowej. W ciągu całego roku szkolnego odbywają się w naszej szkole warsztaty, spotkania z przedstawicielami zawodów i wykłady dla uczniów, których celem jest między innymi dostarczenie informacji o kierunkach kształcenia, zawodach przyszłości i nowych trendach na rynku pracy, a także przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcami i nauka pisania życiorysu.

Wybór uczelni lub dalszej drogi zawodowej to poważna decyzja, z którą muszą zmierzyć się nasi uczniowie, dlatego w każdym roku szkolnym tworzymy w Zespole Szkół Nr 1 dobrze zorganizowany system informacji i poradnictwa edukacyjno-zawodowego.

Iwona Klimkowska