EUROPASS – PAPIERY DO KARIERY

20 kwietnia uczniowie klas maturalnych spotkali się z konsultantką Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Szczecin, który działa przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Tematem spotkania pt. ,,Papiery do kariery” była ogólnoeuropejska inicjatywa Europass, która umożliwia za pomocą prostego edytora on-line stworzenie m.in. Europass CV.

Dokument ten przydaje się podczas szukania pracy w kraju i za granicą, aplikowania na studia, czy staż zawodowy.Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zastanowić się nad zdobytymi dotychczas dyplomami edukacji szkolnej i pozaszkolnej oraz dowiedzieli się, że tworząc  Europass CV wpisuje się nie tylko doświadczenie potwierdzone dyplomami, ale także umiejętności – komunikacyjne, organizacyjne, zawodowe, cyfrowe, co może zwiększyć szanse u potencjalnego pracodawcy.