PROJEKTY EDUKACYJNE: „ZACHODNIOPOMORSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE” I „ZIELONA ENERGIA”

9 października 2014 r. nasza szkoła wzięła udział w projektach edukacyjnych, organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Celem działań było przekazanie młodzieży wiedzy na temat proekologicznych zakupów, segregacji odpadów i prowadzenia ekologicznego gospodarstwa domowego; świadomości i zachowań ekologicznych Polaków; zasad zdrowego odżywiania się i stylu życia; Uczniowie w poszczególnych konkurencjach mogli m.in. zbadać swój organizm za pomocą ergometru, roweru stacjonarnego, wagi do badania składu ciała. Ponadto nasi podopieczni mogli raz jeszcze przećwiczyć umiejętność wykonywania czynności ratujących życie, tj. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasy pierwsze: IA, IB, IE, ITG, ITS uczestniczyły w projekcie „Zachodniopomorska sieć szkół promujących zdrowie ”, natomiast klasy trzecie: III D, III E, IIITG, III Ti w „Zielonej energii”. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły 5 osobowe, które na poszczególnych stacjach wykonywały zadania i zdobywały punkty. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody w postaci maseczek do nauki RKO oraz koszulek. Wśród klas I zwyciężyli: Aleksandra Bonowska, Gabriela Zimna, Mateusz Sabala i Marta Kałużna – drużyna „Czwórki” z klasy I TG. W klasach III: Elwira Młot, Klaudia Dąbrowska, Karolina Kowalska, Błażej Olczyk, Miłosz Małecki z klasy III E, czyli drużyna „Zieloni”. I to właśnie zwycięska drużyna z klas III będzie reprezentowała szkołę podczas wojewódzkiego finału akcji, który odbędzie się 14.11.2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Mariola Pieśkiewicz