Nasi uczniowie uczestniczyli w akcji „Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami”

Pod tym hasłem 29.04.2015 r. odbył się w Choszcznie festyn dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie i Komendę Powiatową Policji w Choszcznie, którego celem było przede wszystkim zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nasi uczniowie z klasy mundurowej II E otrzymali od organizatorów odpowiedzialne zadanie nadzorowania bezpieczeństwa dzieci podczas całej imprezy. Jak na pretendentów do służb mundurowych z powierzonej funkcji wywiązali się znakomicie, pilnując by żadnemu dziecku nie stała się krzywda.
W trakcie imprezy policjanci choszczeńskiej drogówki wspomagani przez aspiranta Stopka przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowali korzystanie z elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają widoczność niechronionych uczestników ruchu.
Ponadto w programie znalazł się: pokaz działania służb ratowniczych z omówieniem prawidłowego sposobu postępowania w sytuacji kolizji drogowej i wypadku, symulator dachowania, pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów, symulator zderzeń, alkogogle symulujące sposób widzenia osoby nietrzeźwej, znakowanie rowerów.

red. Mariola Pieśkiewicz