Wykształcenie czy uzależnienie ??

W dniu 10.06.2015 r . w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie odbyło się  szkolenie profilaktyczno-edukacyjne pt. „Wykształcenie czy uzależnienie, które zaplanowano w związku z realizacją szkolnego programu profilaktyki. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie negatywnych skutków spożywania środków psychoaktywnych takich jak -  alkohol, nikotyna,  narkotyki i dopalacze. W trakcie szkolenia prowadząca, pani Agnieszka Jager pedagog i profilaktyk społeczny omówiła również konsekwencje wczesnej inicjacji seksualnej nastolatów. W sumie w trzech zaplanowanych na ten dzień spotkaniach  wzięło udział aż 286 uczniów z klas I i II LO i Technikum.

Zajęcia przeprowadzono w ciekawej formie. Poza prezentacją multimedialną i filmem tematycznym uczestnicy wysłuchali wykładu nt. szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych, a także wzięli udział w dyskusji poświęconej skutkom zdrowotnym, społecznym i emocjonalnym uzależnienia od środków odurzających.

Pedagog, Iwona Klimkowska