Spotkania z absolwentami ZS 1

23 listopada 2015 roku, odbyło się kolejne spotkanie w ramach przygotowań do 70-lecia szkoły. Tym razem naszym gościem był Z-ca Komendanta Powiatowego PSP - mł. bryg. Marek Popławski. Pan Marek podzielił się z nami wspomnieniami z lat szkolnych. Bardzo miło wspominał swoją wychowawczynię, Panią Dorotę Gozdur. Nasz gość opowiedział nam jak wyglądała rzeczywistość szkolna w latach jego młodości. W opowieść wplótł wiele ciekawych anegdot.  Na pewno dużym zaskoczeniem był dla wszystkich fakt, iż nasz gość początkowo ukończył studia magisterskie na kierunku wychowania fizycznego i spełniał się jako nauczyciel w szkole podstawowej w Kołkach, a dopiero później podjął pracę w straży oraz ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, a następnie Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się jak został strażakiem i że nie zamieniłby swojej drogi zawodowej na inną, mimo że nie zawsze było łatwo. Pan Popławski zachęcił naszych uczniów by dbali o swoją edukację, gdyż ciężka praca już dziś z pewnością zaprocentuje dobrą i satysfakcjonującą pracą w przyszłości. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali naszego gościa i zadawali mu wiele pytań. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

red.: M.Paprota
M.Pieśkiewicz