Warsztaty dla Samorządu Uczniowskiego „Europass”

25.05.2016 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie wziął udział w warsztatach „Europass – papiery do kariery”. Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Nawrocka z Sekretariatu ds. młodzieży województwa Zachodniopomorskiego.

Europass to inicjatywa Komisji Europejskiej, która umożliwia obywatelom Europy prezentację swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych w sposób jasny i zrozumiały, co w konsekwencji zwiększa ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy i stwarza nowe możliwości kształcenia i zdobywana doświadczeń za granicą.

Uczniowie podczas spotkania mogli dowiedzieć się m.in., w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, stworzyć ciekawe CV, jakie kompetencje rozwinąć, aby w przyszłości jak najlepiej zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy.

Mariola Pieśkiewicz