Spotkania z absolwentami Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie

27 października 2015 roku, w ramach przygotowań do obchodów 70-lecia szkoły, Samorząd Uczniowski rozpoczął cykl spotkań z absolwentami naszej szkoły. Jako pierwszego gościliśmy Starostę Powiatu Choszczeńskiego Pana Adama Andriaszkiewicza.

Pan Starosta podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z lat szkolnych. Opowiedział o inicjatywach jakie młodzież w tamtych czasach podejmowała, np. rozgrywki sportowe, czy szkolne kółko turystyczne. Zdradził nam również, że wspólnie z kolegami ze szkoły grał w zespole muzycznym „Stobnica River”. Do festiwalu w Opolu nie dotarli, ale kilka koncertów w szkole udało im się zagrać. Pan Starosta bardzo miło wspominał swoich szkolnych kolegów i koleżanki. Czas spędzony w szkole był dla Pana Starosty nie tylko czasem nauki, a na pewno było jej sporo w klasie o profilu matematyczno – fizycznym, ale też czasem zawierania nowych znajomości, przyjaźni, często na całe życie. Szkoła nauczyła Pana Starostę przede wszystkim szacunku do pracy oraz do innych ludzi.

Pan Starosta opowiedział nam również o swoich zainteresowaniach oraz o tym jaką ścieżkę pokonał, aby dotrzeć do miejsca, w którym obecnie się znajduje.

Na zakończenie Pan Starosta pytał również uczniów czego oni dziś oczekują od szkoły i obiecał, że w miarę możliwości postara się to zrealizować.

Naszego gościa wyróżniliśmy odznaką „Przyjaciel Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie”.

Magdalena Paprota