Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 15.15
Wtorek 10.35 - 11.50 ; 13.25 - 14.30
Środa 08.00 - 09.50 ; 11.40 - 15.15
Czwarek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 11.50 ; 14.15 - 15.15

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie

Godziny otwarcia Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI „Z KSIĄŻKĄ DZIEJE SIĘ WIELE…”

„Świat jest stworzony po to, aby stać się kiedyś piękną książką”
Stéphane Mallarmé

Kierując się tym mottem chcemy uruchomić wyobraźnię uczniów naszej szkoły, ogłaszając konkurs historyczno-literacki pod hasłem „Z książką dzieje się wiele…”

Wszyscy, którzy mają w sobie pragnienie twórczości literackiej, a zarazem motywację do poznania dziejów Choszczna i historii szkoły, do której uczęszczają, (a jak podają źródła jest ona przebogata) mogą stworzyć i opisać fikcyjną lub prawdziwą historię w formie opowiadania, noweli, pamiętnika, wspomnień osób trzecich lub komiksu. Najważniejszym warunkiem zakwalifikowania pracy do udziału w konkursie jest umiejscowienie akcji opowieści w naszej szkole lub jej najbliższej okolicy oraz uwzględnienie motywu książki, jako bohaterki lub siły sprawczej wymyślonej historii. Uczniowie, którzy nie wierzą w swój talent twórczy, mogą postarać się opisać na kartce z pamiętnika wydarzenie rzeczywiste z własnego doświadczenia lub spisać wspomnienia osób z najbliższego otoczenia, które były w ciągu minionych 70. lat uczniami lub pracownikami naszej szkoły.

Jako inspirację podajemy fragment wspomnienia pani profesor Ireny Graczowej z książki „Historia szkoły wspomnieniami pisana”, wydanej z okazji 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego: „Pamiętam, że nie było w bibliotece ani jednego egzemplarza „Dwóch teatrów” Jerzego Szaniawskiego, został on więc sprowadzony ze Szczecina i młodzież czytała książkę po lekcjach w czytelni, co zajęło tylko jeden tydzień (po pół godziny dziennie)”. Nie do uwierzenia? A jednak zdarzyło się naprawdę!

Na prace, które należy złożyć u nauczycieli języka polskiego czekamy do dnia 4 stycznia 2016 r. Przed przystąpieniem do konkursu należy koniecznie zapoznać się jego regulaminem oraz źródłami do historii Choszczna i szkoły.

Zespół przedmiotowy nauczycieli języka polskiego