Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 15.15
Wtorek 10.35 - 11.50 ; 13.25 - 14.30
Środa 08.00 - 09.50 ; 11.40 - 15.15
Czwarek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 11.50 ; 14.15 - 15.15

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie

Godziny otwarcia Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Królowa Kryminałów, Ognista Blondynka, Dziewczyna Bonda

Katarzyna Bonda to polska pisarka, dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Ta piękna i z pewnością utalentowana kobieta zadebiutowała w roku 2007 powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”. Zasłużenie nominowana została do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest znana także jako autorka „Florystki”, „Pochłaniacza” i „Okularnika”, który zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska.

W jesienny wieczór, w naszej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie, dnia 24.10.2016 roku mieliśmy okazję poznać  najbardziej znaną autorkę wielu powieści kryminalnych. Podczas spotkania można było zauważyć ogromne zainteresowanie na twarzach zgromadzonych mieszkańców Choszczna i okolic. Pani Katarzyna Bonda, nazywana także Królową Kryminałów, Ognistą Blondynką i Dziewczyną Bonda opowiadała szczegółowo o swojej tetralogii kryminalnej. Autorka przedstawiła nam tajniki powstawania jej książek. Porównała swoją pracę do wspinania się na ogromną górę. Mówiła, że jest to długa, ciężka droga, na której zdarzają się dni zwątpienia i lenistwa, ale w końcu udaje jej się dotrzeć na sam szczyt. Warto wspomnieć, że pani Bonda jest znana nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Jej książki zostały przetłumaczone na 9 języków i czekają na kolejne tłumaczenie.

Autorka to osoba bardzo interesującą, a jej powieści różnią się od tradycyjnych kryminałów, gdyż  podejmują także wątki psychologiczne, społeczne i historyczne, są osadzone w realiach -  akcja toczy się w prawdziwych miejscach, takich jak: Gdańsk, Hajnówka, Łódź. Katarzyna Bonda wprowadziła do swoich powieści typy bohaterów, którzy nie  istnieli we wcześniejszych tradycyjnych kryminałach-  profilera oraz psychologa policyjnego. Pisarka nie skupia się w swoich dziełach na odkryciu, kim jest zabójca, ale przede wszystkim pokazuje, jak wydarzenia z przeszłości wpływają na nasze późniejsze życie i  to, jacy stajemy się w przyszłości. Ci, którzy jeszcze nie mieli styczności z jej dziełami, z pewnością sięgną po nie w najbliższym czasie. Jej utwory nasączone są wieloma wątkami. Żeby dowiedzieć się jakimi, należy przeczytać jej książki.

Powieści Katarzyny Bondy są doskonałym sposobem na ucieczkę od rzeczywistości, pomogą zapomnieć o naszych problemach. Mogą być także dobrym sposobem na relaks po ciężkim dniu. Zachęcamy do przeczytania książek Katarzyny Bondy przede wszystkim tych, którzy uwielbiają kryminały oraz powieści psychologiczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejną część tetralogii kryminalnej pisarki zatytułowanej „Czerwony pająk”

Klaudia Włodarczyk KL. IIIC LO