Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 15.15
Wtorek 10.35 - 11.50 ; 13.25 - 14.30
Środa 08.00 - 09.50 ; 11.40 - 15.15
Czwarek 08.00 - 09.50 ; 10.35 - 11.50 ; 14.15 - 15.15

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie

Godziny otwarcia Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Spotkanie z doktor Jolantą Mazurek

Dnia 16 września o godzinie 10:35 klasa III C wraz z wychowawczynią panią Beatą Staruch udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie na spotkanie z doktor Jolantą Mazurek (absolwentką naszej szkoły). Prelegentka przygotowała wykład na temat: "Potencjał informacyjny współczesnych bibliotek w dobie e-humanistyki." Pani doktor  rozpoczęła swoje wystąpienie od informacji dotyczącej rozwoju społeczeństwa, które na przestrzeni lat zostało podzielone na: agrarne, industrialne oraz informacyjne. Wykładowczyni  skupiła się na ostatnich latach,  w których nastąpił gwałtowny rozwój nowych technologii.  Zwróciła uwagę na to, że współcześnie wiedza stała się poprzez wiele czynników bardziej dostępna, a w dobie e-humanistyki biblioteki stanowią wygodne formy  jej pozyskiwania. W trakcie wykładu,  zostały poruszone kwestie dotyczące tego, w jaki sposób mamy poruszać się po stronach internetowych, aby uzyskać najwiarygodniejsze informacje. Prelegentka wyjaśniła pojęcie chaosu informacyjnego, następnie przedstawiła nam narzędzia pomocnicze, którymi są wyszukiwarki oraz multiwyszukiwarki. Kolejnym ważnym  zagadnieniem poruszonym w  trakcie spotkania była kwestia tego , w jaki sposób należy tworzyć zapytania w sieci, aby  szybko i wygodnie odleźć potrzebną dla nas informację. Dowiedzieliśmy  się, jak sprawdzić  jej wiarygodność  oraz jakie  prawo autorskie obowiązuje w Polsce. Na koniec Pani dr Jolanta Mazurek podała nam wiele ciekawych stron, które w życiu codziennym mogą okazać się dla nas nadzwyczaj przydatne. Spotkanie zakończyło się o godzinie 11:40,po czym, naładowani nową wiedzą, wróciliśmy do szkoły na lekcje.

Sporządziła: Klaudia Terka kl. IIIC